Zgodnie z planami, po zeszłorocznej pielgrzymce do Wilna nasi parafianie udali się tym razem do Francji. Ksiądż Marek w kilku słowach opisał ten niezapomniany wyjazd:

Pielgrzymkę rozpoczęliśmy 10 kwietnia 2016 wyjazdem o godz. 14.00 spod naszego kościoła. Pierwszą stacją naszego pielgrzymowania było Ars. Miasteczko we Francji, gdzie żył i pracował św. Jan Maria Vianney, patron wszystkich kapłanów a szczególnie proboszczów. Pielgrzymi mieli okazje zobaczyć miejsce gdzie żył, duszpasterzował i umarł św. Jan, jak również uczestniczyli we Mszy św. odprawionej przy trumnie z ciałem świętego, które zachowało się w doskonałym stanie i jest wystawione do publicznego kultu. Na trasie do Lourdes odwiedziliśmy miejscowość Carcassonne . Piękne miasteczko z zachowanym średniowiecznym zamkiem.

Kolejnym miejscem było Lourdes i grota Massbiel gdzie Berandeccie Soubirous ukazała się Matka Boża. Tam pielgrzymi uczestniczyli rano we Mszy polskiej. Mieli również okazję skorzystania z kąpieli w wodzie z cudownego źródełka na znak odnowienia sakramentu Chrztu św. w godzinach popołudniowych pielgrzymi uczestniczyli w drodze krzyżowej a o godz 21 w procesji światła i różańcu odmawianym w różnych językach. Kolejnym punktem pielgrzymowania był Paryż stolica Francji ze swoimi zabytkami, kulturą i społecznością. Po zwiedzeniu Paryża udaliśmy się do bazyliki Sacre Coeur. Nasza pielgrzymka zakończyła się 17 kwietnia powrotem do Polski.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu w galerii zdjęć.