W dniach 19-22.10.2015 grupa 46 Parafian wybrała się na pielgrzymkę autokarową do Wilna.

Oto opis pielgrzymki oczyma Ks Marka, opiekuna grupy:

"W pierwszym dniu  drogi do Żegar miejsca naszego noclegu mieliśmy okazje zobaczyć Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie, jak również Bazylikę Mniejszą w Sejnach.  W drugim dniu zwiedzaliśmy Wilno . Kościół św. Piotra i Pawła, Kościół pw. Ducha Świętego, Katedrę w Wilnie i najważniejszy punkt Ostra Brama i Kaplica Matki Bożej Miłosierdzia z licznymi wotami wdzięczności gdzie przybywają miliony pielgrzymów. Grupa pielgrzymów uczestniczyła we Mszy Świętej z kazaniem. Odwiedziliśmy również cmentarz "na rossie" gdzie leży Matka Marszałka Józefa Piłsudskiego i Jego serce. Pielgrzymowice mieli również okazje zobaczyć pałac prezydencki i Uniwersytet Wileński i piękny Zamek Wielkich Książąt Litewskich w Trokach, który został zbudowany na wzór zamku w Malborku. W trzecim dniu zwiedzaliśmy Park zdrojowy w Druskiennikach, słynących z leczniczych wód mineralnych i pięknego kompleksu leczniczo-kuracyjnego. Niezapomnianą atrakcją był zapewne rejs statkiem po rzecze Niemen, po którym pielgrzymi udali się na msze świętą do Kościoła w Liszkach. W ostatnim dniu pielgrzymi zwiedzali kościół i zespół po klasztorny Ojców Kamedułów na jeziorem Wigry, w którym odpoczywał podczas swojej pielgrzymki do Polski Ojciec Święty Jan Paweł II. Uwieńczeniem pielgrzymki było zwiedzanie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze."

Jako że wyjazd bardzo się udał, kolejna pielgrzymka, tym razem do Francji, jest już w planach...