Parafia św. Katarzyny w Koluszkach  zaprasza na pielgrzymkę:

7-DNIOWA PIELGRZYMKA DO

RYGI I TALLINNA Z WYPADEM DO HELSINEK

TERMIN: 29 lipca– 4 sierpnia  2018r.

Cena: 1860 zł*.

W programie**:

1 dzień: (niedziela) 29 lipca 2018  KOLUSZKI - ŁÓDŹ –  RUNDALE

Wyjazd około 22. 00.  Łódź – ok. 23.00. Nocny przejazd na Łotwę.

2 dzień: (poniedziałek) 30 lipca 2018  RUNDALE – RYGA

Przejazd do RUNDALE. Zwiedzanie kompleksu parkowo-pałacowego w stylu rokoko, należącego do Ernsta Johanna Birona, faworyta carycy Anny Iwanowny z dynastii Romanowów, nazywanego Małym Wersalem (bilet wstępu do ogrodów i wnętrz pałacowych.

Pobyt w Rundale około 2h. Przejazd do RYGI. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

3 dzień: (wtorek) 31 lipca 2018  JURMAŁA – RYGA

Śniadanie.  Przejazd do JURMAŁY – miejscowości oddalonej o 25 km od Rygi, najbardziej znanego kurortu wypoczynkowego na Łotwie – ZABUDOWA W STYLU SECESYJNYM. Spacer po głównym deptaku i uliczce Jomas Przejazd do Rygi. Wizyta w zabytkowych halach targowych. Zwiedzanie Ryskiej Starówki: Ratusz, Zamek Kawalerów Mieczowych – oficjalna rezydencja prezydenta Łotwy oraz kilku państwowych muzeów, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. ”Trzej Bracia”, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Katedra Domska – największy kościół w krajach nadbałtyckich, Dom Bractwa Czarnogłowych, Parlament, Pomnik Wolności, Brama Szwedzka, Prochownia, Mury Obronne. DZIELNICA SECESYJNA. Powrót do hotelu.  Obiadokolacja.

4 dzień: (środa) 1 sierpnia 2018 RYGA – TALIN – PARNAWA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TALLINNA w Estonii. Przejazd do Parnawy
w Estonii. Zwiedzanie miasteczka, spacer po plaży. Przejazd do Tallinna. Zakwaterowanie.

Obiadokolacja.

5 dzień: (czwartek) 2 sierpnia 2018  TALIN

Śniadanie. Przejazd do centrum TALLINNA. Zwiedzanie: GÓRNE MIASTO: Wzgórze Toompea - najstarsza część Tallina, Sobór Aleksandra Newskiego - katedra autonomicznego kościoła prawosławnego, Budynek Parlamentu Estonii, Kościół luterański NMP, Tarasy widokowe, Wybrane baszty
z pośród 20 baszt obronnych - m. in. Wysoki Herman, Gruba Małgorzata (na niej znajduje się pamiątkowa tablica brawurowej akcji ORP Orzeł)
. DOLNE MIASTO: Średniowieczne ulice: Długa i Krótka Noga, Ratusz miejski z 1404 roku - gotycki budynek wpisany na listę świtowego dziedzictwa UNESCO, Apteka Magistracka z 1422 roku - jedna z najstarszych aptek w Europie i pierwsza Estonii, Dom Wielkiej Gildii - obecne Muzeum Historyczne, Dom Bractwa Czarnogłowych - zespół zabudowań gotyckich, Kościół św. Olafa , Park Kadriorg
i Pałac Kadriorg
, Centrum olimpijskie w dzielnicy Pirita, Ruiny klasztoru św Brygidy. Przejazd do hotelu.  Obiadokolacja.

6 dzień: (piątek) 3 sierpnia 2018  TALIN – HELSINKI

Śniadanie. Przeprawa promowa do HELSINEK - stolicy oraz największego miasta Finlandii. Zwiedzanie: Plac senacki – centralne i najbardziej reprezentacyjne miejsce w Helsinkach
z pomnikiem cara Aleksandra II
, Katedra neoklasycystyczna, której fundatorem był car Mikołaj I, Uniwersytet Helsiński, Cerkiew Uspieńska, Kościół Pemppeliaukio – kościół wykuty w skale, zbudowany z granitowych skał z widoczną kopułą wystającą spoza kamiennych bloków, Pałac prezydencki, Park Sybeliusa w którym znajduje sie pomnik kompozytora. Powrót promem do Tallina. Obiadokolacja.

7 dzień: (sobota) 4 sierpnia 2018  TALIN – KOWNO – ŁÓDŹ – KOLUSZKI

Śniadanie.  Wykwaterowanie. Przejazd do KOWNA na Litwie. Zwiedzanie: ruin zamku Placu Ratuszowego, Kościoła Bernardynów, Gimnazjum Jezuitów, Pałac Paców, Dom Perkuna. Obiad. Wyjazd z Kowna. Przejazd do Polski.

Powrót do Koluszek w godzinach późno popołudniowych.

W programie codziennie Msza św.

*Cena obejmuje:

przejazd autokarem

2 noclegi w hotelu w RYDZE,  3 noclegi w hotelu w TALLINNIE

5 śniadań w formie bufetu,  5 obiadokolacji

ubezpieczenie NNW i KL, opieka pilota, zestaw słuchawkowy na cały czas zwiedzania (45 zł.)

BILET WSTĘPU DO PAŁACU RUNDALE (7,5 €),  PROM TALLINN – HELSINKI TALLINN (50 €)

obiad drodze powrotnej

Koszt  przy 45 - ciu uczestnikach wyjazdu.

• UWAGA!!!

Cena obejmuje bilety do WSZYSTKICH wymienionych  w programie miejsc  !!!

**      Organizator zastrzega sobie niewielkie zmiany w programie ze względu na nieprzewidziane okoliczności.

*** Informacje szczegółowe i zapisy:

Ks. Piotr Ciąciotel:  +48 600 – 05 - 1976, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Strona internetowa parafii św. Katarzyny w Koluszkach: www.parafiakoluszki.pl

ü BEZ TEGO ANI RUSZ:

Wpłata za pielgrzymkę:

koszt pielgrzymki: 1860 zł.

zaliczka w dniu zapisu: 250 zł.

dzień przelania całej sumy -  do 30 maja 2018r.

wpłata osobiście, a najlepiej na konto:

Nr konta Piotr Ciącio  - 49 1140 2004 0000 3102 7553 9281

z dopiskiem wpłata/ zaliczka na pielgrzymkę do RYGI
+ imię i nazwisko pielgrzyma

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO PIELGRZYMOWANIA !!!

UWAGI: Na Łotwie, w Estonii i Finlandii  obowiązującą walutą jest €uro. Zaleca się wymianę waluty przed wyjazdem. Prosimy pamiętać o konieczności posiadania dokumentu uprawniającego do przekraczania granicy państwowej: dowodu osobistego lub paszportu.