1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę kościołów w Archidiecezji Łódzkiej.
  2. Cały czerwiec oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią po Mszy o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30
  3. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze Święte o 8.00 i 17.00.
  4. Od przyszłej niedzieli nie ma Mszy południowej o 12.15 Wypominki południowe będą przed godz. 17.00.  Na Mszy o 11.00 małżeństwa z ruchu Domowego Kościoła rozpoczną przedwakacyjny  dzień wspólnoty. Dlatego na tej Mszy będzie miało miejsce odnowienie przysięgi małżeńskiej. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chciałyby w to odnowienie się włączyć. W naszej parafii ma to miejsce w Uroczystość Świętej Rodziny po Bożym Narodzeniu, ale przez ostatnie dwa lata nam się to nie udało. Po Mszy Domowy Kościół zaprasza wszystkie małżeństwa na agapę przy grillu.
  5. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopisma „Niedziela”.
  6. Apostolstwo Chorych zaprasza na coroczną pielgrzymkę chorych na Jasną Górę 6 lipca. Wyjazd o 6.30. Szczegóły zapisów w gablocie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 10 VI – bł. Bogumił, arcybiskup gnieźnieński, a potem pustelnik w okolicach Uniejowa.
  • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.
  • 12 VI – św. męczenników II wojny światowej.
  • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.
  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik z Dachau.
  • 15 VI – bł. Jolanta [+1298], księżna kaliska i zakonnica.