1. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 2. Dziś o 16.00 spotkanie Kół Różańcowych, a o 16.30 procesja eucharystyczna, gdyż przeżywamy oktawę Bożego Ciała, codziennie procesja ze śpiewem Litanii do Serca Jezusowego. Zakończenie oktawy w czwartek, po procesji obrzęd poświęcenia kwiatów i ziół. Cały czerwiec oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią po Mszy o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.
 3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Prośmy, aby serca kapłanów i wszystkich  nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte o 8.00 i 17.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Są to pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o święte powołania kapłańskie, po nabożeństwie i procesji adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00 . W piątek okazja do spowiedzi rano i od godz. 16.30. Przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą.
 5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny, Msze o 8.00 i 17.00.
 6. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopisma „Niedziela”.
 7. Apostolstwo Chorych zaprasza na coroczną pielgrzymkę chorych na Jasną Górę 6 lipca. Wyjazd o 6.30. Szczegóły zapisów w gablocie.
 8. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopisma „Niedziela” .

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 3 VI – św. Karol Lwanga i towarzysze, męczennicy z Ugandy z roku 1886.
 • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.
 • 6  VI – bł. Maria Karłowska [1865-1935], założycielka sióstr Pasterek.
 • 8  VI – św. Jadwiga Królowa [1374-1399].
 • 9  VI – św. Efrem [306-373], wielki poeta ormiański i doktor Kościoła.