1. Zapowiedzi i ogłoszenia kurialne [pielgrzymka Żywego Różańca i koronka na ulicach miast]. Spotykamy się na tych samych skrzyżowaniach, co w latach poprzednich.
  2. W sobotę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa po Mszy o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Jest to pierwsza sobota miesiąca, Po Mszy o 8.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
  3. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca i taca gospodarcza.  O godz. 16.00 spotkanie Kół Różańcowych.
  4. W czasie mojego urlopu została dokonana profanacja naszej świątyni. Jacyś alkoholicy zaczęli urządzać w kruchcie kościoła, otwartej na adorację, melinę pijacką. Pan kościelny znalazł pozostałości libacji alkoholowej i ludzkie odchody. Od tej pory kościół jest zamknięty. Jak długo, skonsultuję to z kurią arcybiskupią. Na nabożeństwo przebłagalne za to świętokradztwo zapraszam w piątek wraz z koronką do Bożego Miłosierdzia.

5. Zachęcam jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

• 26   IX -  św. Kosma i Damian, męczennicy;
  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa
    z rąk swego brata, poganina, patron Czech;
  • 29 IX – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.
  • 30 IX – św. Hieronim, biblista, jeden z czterech wielkich ojców Kościoła zachodniego;
  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, karmelitanka;
  • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie