1. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę gospodarczą.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórką do puszki wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  3. Dziś o 16.00 spotkanie Kół Różańcowych, o 16.30 nabożeństwo różańcowe.                                                                                                                               4.  Przypominamy, że roraty – Msza o Maryi oczekującej na narodzenie swego Syna Zbaw. Świata – w dni pow. o godz. 6.45. Wieczorem jest tylko jedna Msza Święta o 17.00.
  4. Zachęcamy nabycia świec Caritas i opłatków na Wieczerzę Wigilijną. Opłatki rozprowadzane będą tylko na niektórych ulicach, gdzie Panie zdecydowały się odwiedzić sąsiadów.
  5. Przy wyjściu z kościoła możemy składać dary: produkty spożywcze i środki czystości na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin.
  6. W środę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Odpust w sąsiedniej parafii. U nas Msze o 6.45 i 17.00. W tym dniu wypada patronalne święto tych, którzy włączyli się w modlitwę różańcową za swoje dzieci, zapraszamy wszystkich członków tej modlitwy na Eucharystię o godz. 17.00 i do odnowienia AKTU ZAWIERZENIA, wspólną modlitwę oraz włączenie publiczne do modlitwy nowego koła 8, któremu patronuje MB Cudownego Medalika.
  7. Wcześniej, 6 grudnia, w poniedziałek, o godz. 19.00 – wybór strojów komunijnych dla dziewczynek  z klasy 3 a. Spotkanie na plebani.
  8. Także w poniedziałek po Mszy o 17.30 na plebanii 2 spotkanie parafialnego zespołu synodalnego, otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
  9. 9 grudnia w czwartek na godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na I warsztaty – pt. „4 kwadranse dla JEZUSA” – część 1 z tematem „SERCE”,  kandydatów przygotowujących się  do sakramentu bierzmowania z klas VII.  Spotkanie na plebani.
  10. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

W tym tygodniu patronują nam:

• 6 XII – św. Mikołaj, biskup Miry Licyjskiej z III i IV w.
  • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki doktor Kościoła;
  • 9 XII – św. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac (dzisiaj w granicach miasta Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe;
  • 11 XII – św. Damazy, papież;