1.  Dziś zbiórka ofiar na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej, przełożona przez ks. Arcybiskupa na dziś z Wielkiego Piątku.

2.  Jutro, 13 września kolejny dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na godz. 17.30. Po Mszy Świętej procesja różańcowa wokół świątyni.

3.  We wtorek, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w środę, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną.

4, Na zakończenie tygodnia wychowania w niedzielę 19 września na godz. 11.00 zapraszamy pierwszoklasistów do poświęcenia plecaków, książek i przyborów szkolnych.

5. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”
z bezpłatnym dodatkiem o nowych błogosławionych.

• 16 IX – święci męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary; złożyli swoje życie w ofierze podczas cesarskich prześladowań w połowie III w.
  • Św. Robert Bellarmin, bp i doktor Kościoła, św. Zygmunt Szczęsny Feliński, abp warszawski;
  • 18 IX – św. Stanisław Kostka, jezuicki nowicjusz odznaczający się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu, które realizował nawet wbrew woli rodziców; patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny;
  • 19 IX – św. January bp i męczennik;
  • 20 IX – święci męczennicy z Korei; pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze;