1.  Zapowiedzi.

2. W przyszłą niedzielę wspominamy świętego Krzysztofa, patrona kierowców, dlatego po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników.            

 3.  W niedzielę, 25 lipca 2021 roku, we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na wsparcie charytatywnej działalności Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Łódzka Caritas od 1990 roku prowadzi działania na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Z jej pomocy korzystają dzieci i młodzież, niepełnosprawni, osoby bezrobotne, bezdomne, ofiary kataklizmów, osoby starsze i chorzy w terminalnym stadium choroby. Rocznie charytatywnym wsparciem obejmowanych jest kilkanaście tysięcy osób dotkniętych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym. Zachęcamy do hojnego wsparcia.
Datki można przekazać również poprzez platformę pomocową www.dobromat24.pl lub na rachunek: 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077. Ze względu na święcenie pojazdów, w naszej parafii zbiórkę tę przeprowadzimy dzisiaj.

4. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

5. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy w tygodniu po Mszy o 17.30 do zakrystii.  Z sakramentu pokuty można skorzystać przed Mszą o godz. 17.00.

6. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopisma „Niedziela” .

 

W tym tygodniu patronują nam:

·         20 VII – bł. Czesław (ok. 1180 - ok. 1242), prezbiter, duchowy syn św. Dominika, od którego przyjął habit dominikański.

·         21 VII – św. Wawrzyniec z Brindisi [1559-1619], kapłan i doktor Kościoła; i św. Apolinary, męczennik z II w.

·         22  VII –  święto św. Marii Magdaleny.

·         23  VII –  święto św. Brygidy, patronki Europy.

·         24  VII –  św. Kinga, księżna krakowska, potem klaryska w Starym Sączu.

·         25  VII –  święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa,