Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.

2.   W piątek i sobotę przeżywamy w parafiach Diecezjalne Święto Eucharystii, jako całodobową adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczniemy ją w piątek po Mszy o 17.00 i zakończymy Mszą o 17.00 w sobotę. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w adoracji w godzinach nocnych i w ciągu dnia

3. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na świątynię Opatrzności Bożej. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4.  Dziś o 16.00 spotkanie Kół Różańcowych, o 16.30 procesja eucharystyczna, gdyż przeżywamy oktawę Bożego Ciała, codziennie procesja ze śpiewem Litanii do Serca Jezusowego. Zakończenie oktawy w czwartek. Cały czerwiec oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią po Mszy o godz. 17.30, w niedziele o 16.30.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu także będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte o 8.00 i 17.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny, Msze o 8.00 i 17.00.

7. Przypominamy, że latem, a więc od niedzieli 20 czerwca, nie będzie Mszy o 12.15.  Wypominki południowe będą przed godz. 17.00.

8.  Zakończyliśmy kolędową wizytę duszpasterską. Bardzo dziękujemy za przyjęcie, wspólną modlitwę i za wszystkie rozmowy. Przyjęło nas dwie trzecie rodzin. Rozdawaliśmy drobne pamiątki 100lecia naszej archidiecezji. Ponieważ jedna trzecia nam została, można je sobie brać w dowolnej ilości, by na przykład ofiarować je bliskim tam, gdzie kolędy wcale nie było.

9.  Ksiądz arcybiskup nie przedłużył już dyspensy od uczestnictwa we Mszy Świętej. Ponieważ obecnie do limitów nie liczy się osób zaszczepionych, więc do kościoła możemy przychodzić już swobodnie. Przypomnę, że przed covidem regularnie uczęszczało na Mszę 25% parafian, ile będzie teraz, czas pokaże.

9.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

·         8  VI – św. Jadwiga Królowa [1374-1399].

·         9  VI – św. Efrem [306-373], wielki poeta ormiański i doktor Kościoła.

·         10 VI – bł. Bogumił, arcybiskup gnieźnieński, a potem pustelnik w okolicach Uniejowa.

·         11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.

·         12  VI  – 108 męczenników II wojny światowej

·         13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.