1.  Maj kończymy Świętem Nawiedzenia NMP. Od wtorku nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2.   Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na kolonie letnie Caritas.          

3. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz. 8.00 i 9.30.  Po Eucharystii o godz. 9.30 wyruszymy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. O 16.30  nabożeństwo czerwcowe i o 17.00 Msza św. Prosimy o dekorację trasy procesji, która kroczyć będzie ulicami:  Słowackiego, Baczyńskiego, Armii Krajowej i Słowackiego.  Ołtarze:

1 –Baczyńskiego18 u państwa Kazimierczaków -  Krąg Biblijny

2 –Baczyńskiego 9 u państwa Wróblów -   Odnowa w Duchu Świętym

3 –Słowackiego 63 u państwa Pruszyńskich - Duszpasterstwo kolejarzy  i Koła Różańcowe Modlitwy Rodziców za Dzieci.

4 – Słowackiego przy kościele  -  Koła Różańcowe. 

4. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe złączone będzie z procesją eucharystyczną wokół  kościoła.

5.  W przyszłym tygodniu 11 i 12 czerwca we wszystkich parafiach obchodzić będziemy Diecezjalne Święto Eucharystii. Adorację całodobową Najświętszego Sakramentu zorganizujemy, gdy będą chętni do adorowania o każdej godzinie, prosimy o zapisywanie się w zakrystii – przypomnę, że w ubiegłym roku nikt nie zapisał się na żadną z godzin.

6 .  W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą. Msze o 8.00 i 17.00. Okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. i od godz. 16.30. W sobotę   po godz. 8.00  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

7. Kończymy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii.

 Program kolędowej wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu jest następujący:

Poniedziałek         31.05  Ul. Łąkowa, Miodowa, Czarneckiego, Okrzei, Tuwima,

Gałczyńskiego, Prusa, Asnyka, Wyspiańskiego i Krańcowa. 

Wtorek   01.06 1 kapłan ul. Teatralna, 2 kapłan ul. Broniewskiego, Sportowa, Wileńska, Strzemińskiego i Wincentego Pola.

Środa        02.06  Ul. Traugutta

Chcielibyśmy też w sobotę odwiedzić rodziny, których nie zastaliśmy we wcześniej wyznaczonych terminach. Prosimy więc o zgłoszenie się osób, które życzą sobie odwiedzin kapłana i Bożego błogosławieństwa dla swojego domu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

·         2 VI – św. Marcelin i Piotr, męczennicy z roku 304  i  św. Sadok i towarzysze, męczennicy z Sandomierza z roku 1260.

·         3 VI – św. Karol Lwanga i towarzysze, męczennicy z Ugandy z roku 1886.

·         5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.

·         6  VI – bł. Maria Karłowska [1865-1935], założycielka sióstr Pasterek.