1.  Zapowiedzi.

2. Jutro drugi dzień Pięćdziesiątnicy, Święto Maryi Matki Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 i 17.00.

3. Na nabożeństwo majowe zapraszamy każdego majowego wieczoru po Mszy o godz. 17.30,

a w niedziele o 16.30.

4.   W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte o godz. 17.00 i 17.30.

5.  Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na rzecz leczenia 4 letniej Mai Kukulskiej, chorej na nowotwór złośliwy nerki z przerzutami. Zbiórkę przeprowadzają przyjaciele rodziców dziewczynki.

6.  Program kolędowej wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu jest następujący:

Poniedziałek        24.05  Ul. Polna, Lotnicza, 3 Maja i Kasprowicza.

Wtorek                 25.05   Ul. Rolnicza i Brzezińska nry parzyste od Rolniczej do lasu.

Środa                    26.05   Ul. Brzezińska od nru 2 i 112 i ul. Pomorska do spotkania.

Czwartek              27.05   Ul. Brzezińska strona nieparzysta z dwu stron do spotkania.

Piątek                   28.05  Ul. Hallera, Śląska i Żeromskiego.

Sobota                  29.05  Ul. Kopernika, Żeromskiego i Wigury z dwu stron do spotkania.

Poniedziałek         31.05  Ul. Łąkowa, Miodowa, Czarneckiego, Okrzei, Tuwima,

Gałczyńskiego, Prusa, Asnyka, Wyspiańskiego i Krańcowa.

Ze względu na stan epidemii i towarzyszące mu różne lęki można nas przyjąć  w swym mieszkaniu, na jego progu lub też na podwórku. Czy w domu, czy na zewnątrz, prosimy o przygotowanie stolika z krzyżem i z wodą święconą. Bardzo prosimy o otwieranie furtek, szczególnie tam, gdzie nie ma dzwonków przy furtce.

7.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopisma „Niedziela” .

8.  Ponieważ trwa remont ul. Mickiewicza, ulegnie zmianie trasa procesji w Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku powędrujemy ulicami Słowackiego, Baczyńskiego, Armii Krajowej i Słowackiego.

Ołtarze:

1 –Baczyńskiego 18 u państwa Kazimierczaków -  Krąg Biblijny

2 –Baczyńskiego 9 u państwa Wróblów -   Odnowa w Duchu Świętym

3 –Słowackiego 63 u państwa Pruszyńskich - Duszpasterstwo kolejarzy  i Koła Różańcowe Modlitwy Rodziców za Dzieci.

4 – Słowackiego przy kościele  -  Koła Różańcowe.

·         25  V – św. Beda Czcigodny [673-735], kapłan i doktor kościoła; św. Grzegorz VII [1028-1085],papież;  św. Maria Magdalena de Pazzi [1566-1607], włoska mistyczka.

·         26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.

·         27  V – św. Augustyn z Canterbury, apostoł Anglii w VI wieku.

·         29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.