1.  W czwartek, po Mszy o 17.30 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie.

2. Na nabożeństwo majowe zapraszamy każdego majowego wieczoru po Mszy o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.

3.  W przyszłą niedzielę dzieci klas trzecich będą przeżywać uroczystość I Komunii Św. na Mszach o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. Z powodu ograniczeń epidemicznych w tych Mszach uczestniczą w świątyni dzieci komunijne, ich rodzice i rodzeństwo. Inne osoby na zewnątrz. Pozostałych parafian prosimy o uczestnictwo we Mszy porannej, wieczornej lub wigilijnej w sobotę o 17.00, albo o skorzystanie z dyspensy ks. Arcybiskupa, która została przedłużona do 30 maja pod zwykłymi warunkami. Spowiedź dzieci, rodziców, chrzestnych i pozostałej rodziny w sobotę o ustalonej godzinie, poprzedzona odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych – dzieci przynoszą świece.

4.  Program kolędowej wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu jest następujący:

Poniedziałek  10.05  Jeziorko, Erazmów, Lisowice i Przanowice. Początek o 9.00

Wtorek         11.05  Ul. Piotrkowska i Wierzbowa w Żakowicach. Początek o 9.00 z dwu stron do spotkania.

Środa              12.05  Ul. Armii Krajowej, Spacerowa i Kukuczki. Początek ks. Proboszcz o 9.00 od lasu, ks. Piotr od nru 1 o 10.30.

Czwartek           13.05  Ul. Ogrodowa i Słowackiego. Początek o 9.00.

Piątek                14.05  Ul. Krasickiego i Zwycięstwa. Początek o 9.00.

Sobota                15.05  Ul. Łódzka z dwu stron do spotkania. Początek o 12.00.

Poniedziałek     17.05  Ul. Zielona, Brzechwy, Dąbrowskiego, Wieniawskiego, Próchnika i Kochanowskiego. Początek o 9.00.

Czy w domu, czy na zewnątrz, prosimy o przygotowanie stolika z krzyżem i z wodą święconą. Bardzo prosimy o otwieranie furtek, szczególnie tam, gdzie nie ma dzwonków przy furtce.

4.  Tworzymy kolejne, szóste już Koło Różańcowe Modlitwy Rodziców Za Dzieci. Wszystkich rodziców chętnych do takiej modlitwy, serdecznie zapraszamy i prosimy po Mszy do zakrystii.

5.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopisma „Niedziela” .

·         12 V – św. Juta z Bielczy [1220 – 1260], pustelniczka z Pomorza;  oraz  Pankracy, Nereusz i Achilles, męczennicy rzymscy.

·         14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.

·         16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.