1.Zapowiedzi

2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów, którzy będą naśladować przykład Jezusa.

3. W czwartek obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

4.  W sobotę rozpoczniemy maj, miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia w tygodniu po Mszy Św. o 17.30, a w niedziele o 16.30  będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej.

5. Jest to pierwsza sobota miesiąca, po Mszy o godz. 8.00  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 comiesięczne spotkanie Kół Różańcowych.

7.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela” .

8.  W minionym tygodniu pracownicy Zakładu Usług Komunalnych wnieśli na strop bocznych naw i zakrystii środek ocieplający. Bardzo dziękuję za to panu burmistrzowi Waldemarowi Chałatowi. Udało się zakończyć konsultacje z nadzorem budowlanym w sprawie instalacji przeciwpożarowej w kościele. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie rozpocznie się jej instalacja.

9.  Przed tacą gospodarczą w przyszłą niedzielę pragnę podziękować za ofiary złożone na utrzymanie parafii od 29 listopada: od Koła Różańcowego Św. Jadwigi – 500 zł. i ofiary bezimienne: 5x30, 40, 5x50, 3x60, 70, 13x100, 4x200, 240, 2x300, 3x400, 5x500, 600, 700, 2x800, 2x900, 6x1000, 2x1200, 2000. Dzięki tym ofiarom oraz cotygodniowej tacy, która jest znacznie mniejsza niż przed epidemią,  bilans wydatków na utrzymanie parafii okazał się dodatni  i udało się zmniejszyć zadłużenie parafii do poziomu 198 tysięcy złotych.

10. Jak informowaliśmy tydzień temu, planujemy rozpocząć wizytę kolędową we wtorek 4 maja. Bardzo prosimy przemyśleć sobie, czy przyjmiecie nas na podwórku swego domu czy kamienicy, czy na progu mieszkania czy też zaprosicie nas do środka. Wszędzie wnosimy modlitwę za dom, mieszkanie i za rodzinę oraz doroczne błogosławieństwo. Czy w domu, czy na zewnątrz, prosimy o przygotowanie stolika z krzyżem i z wodą święconą. Ponieważ niewiele nas jest w kościele, prosimy o poinformowanie o planach kolędowych swoją rodzinę i sąsiadów. Ponieważ sytuacja epidemiczna systematycznie się poprawia, mamy nadzieję, że w ostatniej chwili nie będziemy musieli nic odwoływać.

·         28 IV – św. Piotr Chanel misjonarz w Oceanii, męczennik z roku 1841; św. Ludwik Grignion de Montfort, autor duchowości oddania się Maryi.

·         29 IV – Św. Katarzyna Sieneńska – mistyczka, patronka Europy.

·         30 IV – św. Pius V, papież;

·         1  V   – św. Józef jako patron ludzkiej pracy;

·         2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii, wybitny nauczyciel wiary i św. Zygmunt, król Burgundii i męczennik z roku 524;