1.  Zapowiedzi.

2  W poniedziałek o godz. 15.00 zapraszamy jak co roku do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. Będziemy wypraszać potrzebne łaski dla naszego miasta i jego mieszkańców.

3. We czwartek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa po Mszy o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Nabożeństwa różańcowe w poniedziałki w intencji młodzieży. Zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania i ich rodziny. W środy w intencji dzieci naszej parafii – różaniec z udziałem dzieci.

4.  W środę po różańcu w kościele spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych z klas 3, a na plebanii spotkanie synodalne, na które zapraszam przedstawicieli wszystkich grup parafialnych i wszystkich zainteresowanych życiem naszej parafii.

5.  W przyszłą niedzielę poświęcenie i rozdanie różańcy dzieciom przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii Św. na Mszy o 11.00.   Po Mszy o 12.15 konferencja dla kandydatów do bierzmowania.   O  godz. 16.00 spotkanie Kół Różańcowych.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, po niej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta, do godz. 20.00. W piątek zaś modlimy się o  wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Po porannej Mszy i nabożeństwie odwiedziny chorych. W sobotę zapraszamy natomiast po Eucharystii o godz. 8.00 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

7. W przyszłym tygodniu pierwsza niedziela miesiąca i taca gospodarcza.

8,   Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

·        28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa
z rąk swego brata, poganina, patron Czech;

·        30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

·         1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.

·         2 X – święci Aniołowie Stróżowie.

·         4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.