1. Trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą  Tydzień Biblijny. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego. W tym roku jesteśmy proszeni o przeczytanie księgi Ewangelii według świętego Mateusza.

2.  W środę obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

3.  W piątek rozpoczniemy maj, miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia w tygodniu po Mszy Św. o 17.30, a w niedziele o 16.30 będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej.

4.  3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ jest to niedziela wielkanocna, liturgiczny obchód uroczystości przeniesiony został na sobotę 2 maja - Msze Święte o 8.00 i 17.00. Natomiast  w niedzielę podczas Eucharystii o godz. 12.15 będziemy tradycyjnie modlić się w intencji naszej Ojczyzny prosząc o ustanie epidemii i o deszcz.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek starszych i chorych parafian z Komunią Świętą odwiedzę po Mszy o 8.00. W sobotę   po godz. 8.00  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 comiesięczne spotkanie Kół Różańcowych.

7.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism „Niedziela” i „Mały Gość Niedzielny”.

8. Przed pierwszą niedzielą miesiąca i tradycyjną tacą gospodarczą bardzo serdecznie pragniemy podziękować za wszystkie wasze ofiary na kwiaty i na potrzeby parafii zebrane przez panie jeszcze przed wybuchem epidemii, a następnie składane indywidualnie w kościele i na konto parafialne. Niestety z powodu ograniczeń w uczestnictwie we Mszach, nie pokryły one bieżących wydatków w czasie ostatniego miesiąca. Pragnę poinformować iż mimo epidemii trwają prace w budynku parafialnym: kończone są łazienki i ubikacje, powoli ku końcowi zmierzają także prace wykończeniowe termomodernizacji budynku.

Bóg zapłać za ofiary złożone "na tacę" poprzez przelew bankowy. Bank Pekao SA numer konta: 57

1240  3161  1111  0010  6523  2355

·         28 IV – św. Piotr Chanel misjonarz, św. Ludwik Grignion de Montfort, autor duchowości oddania się Maryi.

·         29 IV – Św. Katarzyna Sieneńska – mistyczka, patronka Europy.

·         30 IV – św. Pius V [1504-1572], papież;

·         1 V – św. Józef jako patron wszystkich pracujących,

·         2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii, wybitny nauczyciel wiary i św. Zygmunt, król i męczennik z roku 524;