1.  W dniu wczorajszym do życia wiecznego odszedł ksiądz Marian Cymerys, poprzedni proboszcz naszej parafii. Polecajmy go w modlitwie Miłosierdziu Bożemu. Pogrzeb odbędzie się w Koluszkach, jako że tutaj pragnął być pochowany. W środę 11 marca o 12.00 Msza pogrzebowa w naszym kościele, przewiezienie ciała na cmentarz i odprowadzenie do grobu od bramy cmentarnej.

2. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do puszki można wrzucać ofiary na ten cel. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę kościołów.

3.  Serdecznie dziękuję także za ofiary złożone ostatnio na inwestycje parafialne: Koło Różańcowe Św. Jadwigi – 500, oraz bezimienne w wysokości 30, 100, 200, 250, 300, 2x500, 900 i 2x1000 zł.

4.  Zapraszamy dziś o godz. 17.00 na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na drogę krzyżową:

·        dzieci na godz. 16.30

·        młodzież i dorosłych po Mszy o 17.30.

5. Tradycyjnie, jak w latach ubiegłych, panie, które to zawsze czyniły, będą zbierać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Prosimy o serdeczne przyjęcie ich w swoich rodzinach.

6. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 29 marca. Prowadził je będzie ks. Jarosław Adamiak, wicerektor  kościoła akademickiego MB Śnieżnej w Piotrkowie Tryb. Polecajmy go mocy Ducha Św. w naszej modlitwie. W ramach rekolekcji parafialnych odbędą się też rekolekcje szkolne dla dzieci, gimnazjalistów i młodzieży.

7.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         8 III – św. Jan Boży, zał. Zakonu Braci Bonifratrów;

·         9 III – św. Franciszka Rzymianka, słynąca z dziel miłosierdzia;

·         15 III – św. Klemens Maria Hofbauer, twórca polskiej prowincji redemptorystów [+1820];