1.  Bóg zapłać za dzisiejszą tacę gospodarczą.

2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Taką okazją są różne umartwienia: wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty i w dzieła charytatywne. Na stoliku pod chórem wyłożone są skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 17.00 na pierwsze gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na drogę krzyżową, w tym tygodniu:

·        dzieci na godz. 16.30

·        młodzież i dorosłych po Mszy o 17.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie, po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00 . W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. i od godz. 16.30. W sobotę   po godz. 8.00  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

5. Przypominamy, że  środę rano zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego do godz. 12.00.

6. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – zbiórka do skarbonki.

7.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         4 III – św. Kazimierz, królewicz, patron Polski i Litwy;

·         7 III – św. Perpetua i Felicyta, męczennice z Kartaginy z roku 203;