1. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy ten czas, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

2.  W środy po wieczornej Eucharystii zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątki na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

3. Dziś po Mszy o 12.15 spotkanie opłatkowe Kół Różańcowych.

4.  Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian.

Poniedziałek       13.01    ks. pr. ul. Brzezińska od nr 121a do nr155,

ks. Piotr ul. 3 /Maja i Kasprowicza.

Wtorek               14.01  ks. prob. ul. Natolińska [początek od Polnej], ks. Piotr ul. Brzezińska od nr 1 do nr 51,   do spotkania;

Środa            15.01    ul. Zielona, Dąbrowskiego, Brzechwy, Kochanowskiego, Próchnika, do

spotkania.

Czwartek      16.01     ul. Słowackiego, Ogrodowa, Strzemińskiego i Wileńska z dwu stron do

spotkania.

Piątek             17.01   ul. Wigury, Żwirki i Kopernika z dwu stron do spotkania.

Sobota          18.01   Wspólna, Akacjowa, Kasztanowa, Jaśminowa,  Zachodnia, Świerkowa, Lipowa, Jodłowa, Orzechowa, Wierzbowa w Koluszkach. Początek 1 kapł. Wspólna, 2 kapł. Świerkowa;

Poniedziałek         20.01 1 kapł. ul. Polna i Lotnicza, 2 kapł. ul. Wschodnia;

Rozpoczęcie kolędy o godz. 9.00, pojazd prosimy na godz. 8.45. Bardzo prosimy o otwieranie furtek.

5.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodnika „Niedziela”

i papieskiego miesięcznika „Osservatore Romano”.

W tym tygodniu patronują nam:

·         13 I – św. Hilary bp z Galii z 4 wieku.

·         17 I – św. Antoni (251-356), jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, wyznaczający zasady tej formy życia pobożnego, nazwany Wielkim.

·         18 I – bł. Regina Protmann [1552-1613], reformatorka życia zakonnego z Warmii.

·         19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, asceta i wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.