1.  Dziś po Mszy wieczornej ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, dlatego nie ma różańca o 16.30.

2. Dzisiaj obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. Chcemy dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Dzisiejsza taca natomiast  przeznaczona jest na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

3. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, którą odmawiamy każdego dnia po Mszy wieczornej, a w niedziele o 16.30.

4. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

5.  Przyjmujemy wypominki za naszych zmarłych, roczne i jednorazowe.

6.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

7.  Dziś wybory parlamentarne. Kościół zachęca do wzięcia w nich udziału i oddania głosu zgodnie ze swym sumieniem.

8. W minionym tygodniu na malowanie kościoła złożono następujące ofiary: Janina Rokita – 100, Stanisław Gierach z córką – 200, bezimienne: 4x100, 130,150, 5x200, 2x300, 2x400, 600, 1x1000. Razem 4980.

·        14  X – św. Kalikst I, papież i męczennik oraz św. Maria Małgorzata Alacoque, mistyczka, która otrzymała objawienia Serca Jezusowego;

·        15 X – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska;

·        16 X – św. Jadwiga Śląska;

·        17 X – św. Ignacy Antiocheński, sławny męczennik, drugi po św. Piotrze biskup Antiochii Syryjskiej, autor kilku listów, w których wyłożył naukę o Chrystusie, Kościele i życiu chrześcijańskim;

·        18 X – św. Łukasz, Ewangelista, uczeń i towarzysz św. Pawła Apostoła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, w których opisał życie pierwotnego Kościoła;

·        19 X – bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik; św. Jan de Brebeuf i Izaak Jouges, męczennicy z Kanady; św. Paweł od Krzyża, pasjonista;

·        20 X – św. Jan Kanty, najpierw student, a następnie profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, kapłan odznaczający się wielkim miłosierdziem dla ubogich,