• 1.jpg
 • zimaa.JPG
 • SAM_4444.jpg
 • 3.jpg
 • 2.jpg
 • SAM_4388.jpg
 1. Dziś o 17.00 ostatnie Gorzkie Żale bez nauki pasyjnej, a po Mszy wieczornej wieczornej Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez uczniów klasy pożarniczej szkoły Św. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim, którzy zbierać też będą środki na pielgrzymkę do Medjugorie.
 2. W środę 27 marca zapraszamy wszystkich chętnych do urządzenia Grobu Pańskiego.
 3. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek o godz. 18.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji nazywanego „ciemnicą”. Adoracja potrwa do godz. 20.00.  Podczas procesji będziemy śpiewać hymn Sław języku tajemnicę, za którego odmówienie tego wieczoru można uzyskać odpust zupełny.
 4. W Wielki Piątek nie sprawujemy Mszy Świętej. Zapraszamy jednak wszystkich do udziału w liturgii Męki Pańskiej, którą rozpoczniemy o godz. 18.00. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Na koniec liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać będzie przez całą noc i przez Wielką Sobotę, aż do godz. 21.00. Adorację rozpoczniemy śpiewem trzech części gorzkich żali. Zapraszamy do prowadzenia modlitwy adoracyjnej wszystkie grupy i stowarzyszenia parafialne. Przypominamy też, że w Wielki Piątek wierni między 18 a 60 rokiem życia, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze niech pamiętają tego dnia o nie jedzeniu pokarmów mięsnych. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę.
 5. NOWENNA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO w Wielki Piątek i Sobotę o godz. 15.00, od niedzieli o 16.30.
 6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 9.00 do godz. 13.00. Jeżeli jeszcze przetrwało święcenie pokarmów w domach, to święcenie od 9.00, adresy tych miejsc prosimy zostawić w zakrystii.                             
 7. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 21.00 i zakończy procesją rezurekcyjną. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec i naczyń na wodę święconą.
 8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Rezurekcyjna [bez procesji] o godz. 8.00. Pozostałe Msze Święte wedle stałego porządku. Podobnie w Poniedziałek Wielkanocny
 9. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Słowackiego – 810, Brzezińska - 100, Krasickiego – 585, Armii Krajowej – 663, Zachodnia – 210, Szymborskiej – 529, Łódzka – 302, Wigury – 120, Żwirki – 165, Staszica – 514, Harcerska – 100, Zagajnikowa – 450, Natolińska – 700, Teatralna – 260. Dziękuję paniom zbierającym ofiary: Janinie Mospinek, Janinie Nowakowskiej, Mariannie Zagrajek, Grażynie Kuriacie i tym, które chcą zachować anonimowość. Dziś jeszcze zbiórka na kwiaty w kościele.
 10. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela” .
 11. Ogłoszenie o skupieniu misyjnym.