PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA TO WYJĄTKOWE WYDARZENIE W ŻYCIU KAŻDEGO CHRZEŚCIJANINA, A SZCZEGÓLNIE DLA TAK MŁODYCH I WRAŻLIWYCH OSÓB.

4 czerwca 2017 roku, podczas Mszy Św. o godz. 11.00 przeżywaliśmy w naszym kościele uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Tego dnia dzieci z klas 3a i 3b po raz pierwszy przyjęły do swojego serca Pana Jezusa. W kolejną niedzielę, czyli 11 czerwca Najświętszy Sakrament przyjęli uczniowie z klasy 3c i 3d. Uroczystości te były poprzedzone Sakramentem Pokuty, do którego dzieci przystępowały z bijącym sercem i wielką tremą dzień wcześniej.

Uroczystości rozpoczynały się na placu przed kościołem, gdzie ksiądz Piotr, który przez cały rok przygotowywał dzieci do tego wyjątkowego dnia, witał je i błogosławił. Następnie błogosławieństwa udzielili rodzice.

4 czerwca Msza święta była odprawiana przez ks. Piotra i zaproszonego specjalnie na tę okazję ks. Marka. Przebiegała ona w podniosłej atmosferze. Dzieci starały się pięknie i bardzo aktywnie uczestniczyć w całej Eucharystii. Moment, w którym przyjmowały pierwszy raz Komunię Świętą – poważne, skupione, był niezwykle wzruszający a jednocześnie radosny. Radość tę można było usłyszeć i zobaczyć kiedy dzieci na koniec mszy zaśpiewały piosenki „Kocham więc nie muszę się bać” i „Jesteś królem”. Klaskały, tupały, pokazywały gestami miłość do Jezusa.

Natomiast 11 czerwca księdzu Piotrowi towarzyszył kapłan, o tym sam imieniu – ks. Piotr, który podczas Mszy Św. wygłosił homilię . Dzieci były bardzo przejęte i onieśmielone. Z uwagą wsłuchiwały się w kazanie, by chwilę później dostojnie kroczyć wraz z rodzicami w orszaku z darami. Moment przyjęcia przez dzieci Najświętszego Sakramentu zapadł w pamięci obecnych, jako chwila pełna uniesienia i łaski.

Po uroczystej Mszy Świętej, dzieci otrzymały od księdza Piotra chlebki obrazujące Chleb Eucharystyczny, który Jezus łamał dla swoich uczniów w czasie ostatniej wieczerzy, a którym miały podzielić się wśród rodziców, rodziny i zaproszonych gości.

Pierwszy tydzień po uroczystościach komunijnych jest tzw. białym tygodniem, w czasie którego dzieci uczestniczą w nabożeństwach czerwcowych oraz Eucharystii. W tym czasie dla każdej z grup odbyła się też pielgrzymka dzieci komunijnych z rodzicami do Świnic Warckich, do Sanktuarium Urodzin i Chrztu Św. Faustyny Kowalskiej. Na miejscu dzieci wzięły udział w Mszy Św. odprawionej przez ks. Piotra. Wysłuchały też historii życia Św. Faustyny, (którą przybliżyła im siostra Tymotea ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia) a następnie zwiedziły jej dom rodzinny. Wszystkim uczestnikom pielgrzymka dostarczyła wielu duchowych przeżyć, a Komunia Święta była wspaniałym czasem rekolekcji dla całej rodziny.

Rodzice.

GALERIA ZDJĘĆ