Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne REN0VIS BPT Sp. z o.o. Siedziba: ul. Leszno 46 06-300 Przasnysz Biuro: Kołacin 24 A 95-061 Dmosin tel. +48 538 388 705e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.renovisbpt.pl NIP 524 2774 179 wpis do rejestru Organizatorów Turystyki 1579 konto bankowe PKO P B w Ciechanowie 17 1020 3802 0000 1102 0178 3984

12-DNIOWA PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ Z JORDANIĄ

 

TERMIN: 06 – 17 października 2019r.

 

Cena: 1730 zł. +1070 $*

 

1 dzień: (niedziela) 06.10.2019 KOLUSZKI - ŁÓDŹ – TEL AWIWU

Spotkanie pod kościołem w Koluszkach o godz. 9.00. Msza Św. na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Tel Awiwu 15:25. Przylot ok. 19.00. Przejazd do Nazaretu. OBIADOKOLACJA. Nocleg w hotelu Casa de Maria w Nazarecie.

 

2 dzień: (poniedziałek) 07.10.2019 TABOR – KANA GALILEJSKA

ŚNIADANIE, przejazd na Górę Tabor, następnie wizyta w sanktuarium proroka Eliasza w Muhraka, odnowienie sakramentu małżeństwa w Kanie Galilejskiej, nawiedzenie bazyliki Zwiastowania w Nazarecie. OBIADOKOLACJA. NOCLEG w Nazarecie.

 

3 dzień: (wtorek) 08.10.2019 KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW

ŚNIADANIE, przejazd nad Jezioro Galilejskie. Nawiedzenie Góry Błogosławieństw, kościoła rozmnożenia chleba i ryb, kościoła prymatu św. Piotra, Kafarnaum. Rejs po jeziorze, obiad w postaci ryby św. Piotra. Przekroczenie granicy z Jordanią. Przejazd do hotelu w Ammanie. OBIADOKOLACJA. NOCLEG w Ammanie.

 

4 dzień: (środa) 09.10.2019 GERAZA – JORDAN

ŚNIADANIE, przejazd przez Amman do cytadeli, najstarszej części tego miasta. Przejazd do Gerazy, zwanej Pompejami Bliskiego Wschodu, przejazd na znajdujące się po jordańskiej stronie miejsce Chrztu Jezusa, odnowienie chrztu w Jordanie. Powrót do Ammanu. OBIADOKOLACJA. NOCLEG w Ammanie.

 

5 dzień: (czwartek) 10.10.2019 MADABA – GÓRA NEBO - KARAK

ŚNIADANIE, przejazd do Madaby, gdzie znajduje się mozaikowa mapa Ziemi Świętej z VI stulecia. Nawiedzenie sanktuarium Góry Nebo, przejazd do Karaku, jednego z najsłynniejszych zamków krzyżowców. Przejazd do Petry. OBIADOKOLACJA. NOCLEG w Petrze.

 

6 dzień: (piątek) 11.10.2019 PETRA

ŚNIADANIE, zwiedzanie Petry, różowego miasta Nabatejczyków. Przejazd przez pustynię nad Morze Czerwone. OBIADOKOLACJA. NOCLEG nad Morzem Czerwonym w Akabie (Jordania) lub w Eilacie (Izrael).

 

7 dzień: (sobota) 12.10.2019 MASADA – MORZE MARTWE ŚNIADANIE. Przejazd do Jerozolimy. Jerycho. Po drodze możliwość zwiedzania Masady, najbardziej znanej antycznej twierdzy żydowskiej oraz możliwość kąpieli w Morzu Martwym. OBIADOKOLACJA. NOCLEG w Betlejem – hotel Mandy.

 

8 dzień: (niedziela) 13.10.2019 BETLEJEM

ŚNIADANIE, Zwiedzanie Betlejem; Bazylika Narodzenia, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ein Karem. Nawiedzenie kościoła Nawiedzenia św. Elżbiety i kościoła Narodzenia św. Jana. OBIADOKOLACJA. NOCLEG w Betlejem.

 

9 dzień: (poniedziałek) 14.10.2019 JEROZOLIMA

ŚNIADANIE. Zwiedzanie Jerozolimy. Góra Oliwna z miejscem Wniebowstąpienia i kościołem Pater Noster, kościół Dominus Flevit, bazylika Agonii w Getsemani, symboliczny Grób Maryi. Następnie przejazd na Syjon chrześcijański. Nawiedzenie Wieczernika, kościoła Zaśnięcia NMP oraz kościoła San Peter in Galicante. OBIADOKOLACJA. NOCLEG w Betlejem.

 

10 dzień: (wtorek) 15.10.2019 JEROZOLIMA

ŚNIADANIE. Nawiedzenie kościoła św. Anny. Przejście Drogą Krzyżową do Bazyliki Grobu Pańskiego. Nawiedzenie Kalwarii i Miejsca Zmartwychwstania. OBIADOKOLACJA. NOCLEG w Betlejem.

 

11 dzień: (środa) 16.10.2019 JEROZOLIMA - BETANIA

ŚNIADANIE. Betania i grób Łazarza. Wizyta pod Ścianą Płaczu i na terenie Wzgórza Świątynnego, na którym stoją dziś wspaniałe meczety. Po południu czas wolny w Jerozolimie OBIADOKOLACJA. NOCLEG w Betlejem.

12 dzień: (czwartek) 17.10.2019 TEL AWIW – KOLUSZKI - ŁÓDŹ

ŚNIADANIE, Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Wylot z Tel Awiwu 11:25. Przylot do Warszawy 14.50. Powrót do Koluszek i Łodzi.

 

*CENA OBEJMUJE:

Świadczenia:

- codziennie Msza Św. - na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem - polskojęzyczny przewodnik w Izraelu i Jordanii, - 11 noclegów w hotelach klasy (***) ze śniadaniem i obiadokolacją pokoje 2-3 osobowe z łazienką. - taksówki na Górę Tabor - prom po Jeziorze Galilejskim - ryba św. Piotra - zestawy nagłaśniające - wszystkie wstępy płatne do obiektów podanych w programie, opłaty graniczne i obligatoryjne napiwki, wiza do Jordanii, opłaty graniczne !!!

Świadczenia nie objęte w cenie:

- dopłata do pokoju jednoosobowego – 320 USD/os - napoje do posiłków - lunche - prywatne wydatki - wycieczki fakultatywne jak „Jerozolima nocą” czy „Góra Kuszenia” - inne nie objęte programem.

 

UWAGA: Program jest ramowy, kolejność zwiedzanie może ulec zmianie. Na czas pielgrzymki należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek m.in. syryjskich, libijskich i libańskich.

 

 

*** Informacje szczegółowe i zapisy: Ks. Piotr Ciącio: tel: +48 600 – 05 - 1976, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Strona internetowa parafii św. Katarzyny w Koluszkach: www.parafiakoluszki.pl

 

* BEZ TEGO ANI RUSZ:

zaliczka w dniu zapisu: 730zł.

dzień przelania całej sumy w złotówkach - 15 maja 2019r.

Dolary zbierane będą w po przylocie do Ziemi Świętej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO PIELGRZYMOWANIA !!!