Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach zaprasza na pielgrzymkę:            

  

śladami św. Stanisława Kostki 

      patrona roku liturgicznego 2018

      patrona dzieci i młodzieży i POLSKI   

 

TERMIN: 16 – 17 czerwca 2018r.

Cena:  290 zł*.

 

1  dzień:(sobota) 16 czerwca 2018

 

KOLUSZKI – ŁÓDŹ – PŁOCK

 

przejazd do Płocka; PŁOCK  – W Płocku zwiedzamy:  1. Dom w którym urodził

się i wychował Władysław Broniewski, ponad czterystuletni dąb, o którym poeta pisał piękne wiersze 2. kompleks podominikański z początku XIII wieku 3. Plac Obrońców Warszawy ze śladami dawnej cerkwi 4. dawny Rynek Kanoniczny 5. Odwach 

6. katedrę, a w niej Kaplicę Królewską, gdzie spoczywają władcy Polski Władysław Herman i Bolesław Krzywousty 7. Muzeum Diecezjalne, a w nim bogaty skarbiec, salkę misyjną ze spreparowaną przez Indian głową ludzką, największą w Polsce kolekcję pasów kontuszowych, malarstwo różnych epok, monety z czasów Cesarstwa Rzymskiego,        pierwsze     wydanie     Pana Tadeusza    i         inne ciekawe eksponaty 

8. najpiękniejsze punkty widokowe na Wzgórzu Tumskim 9. najstarszą kamienicę – Dom Pod Trąbami – obecnie zielarnia o. Bonifratrów 10. szkołę z 1180 roku 11. Stary Rynek 12.  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w którym św. s. Faustyna miała objawienia 13.   dawny Hotel Berliński, w którym na zesłaniu przebywał E.T.A. Hoffmann 14.  Ratusz, o 12 posłuchamy hejnału i zobaczymy scenkę pasowania na rycerza 15.   Świątynię Mariawitów. Msza św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

przejazd, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg  

                                  WIECZORNY REJS STATKIEM PO WIŚLE

 

 

2  dzień: (niedziela) 17 czerwca 2018  

 

MŁOCK – CIECHANÓW – ROSTKOWO – PRZASNYSZ –  PUŁTUSK – CZERWIŃSK – WYSZOGRÓD  – KOLUSZKI – ŁÓDŹ  

 

Śniadanie, przejazd do Młocka

MŁOCK-największy mazowiecki dąb. CIECHANÓW- zamek warto zobaczyć  z zewnątrz – opowieści o kąpielach Królowej Bony i inne ciekawostki. ROSTKOWO PRZASNYSZ - śladami św. Stanisława. PUŁTUSK- najdłuższy rynek, jeden  z największych meteorytów, historia pożaru, którą Sienkiewicz opisał w jednej  ze swych opowieści. CZERWIŃSK – romańskie cuda architektury. WYSZOGRÓD.

 Cena obejmuje bilety do WSZYSTKICH wymienionych  w programie miejsc  !!!

 

*   Cena obejmuje:

 przejazd autokarem, ubezpieczenie NW, 1 nocleg w hotelu PETROPOL www.petropolplock.pl, obiadokolację,  śniadanie i obiad, rezerwację przewodników i wejśd do wymienionych w programie miejsc.

 opiekę duszpasterską  koszt  przy 45-u uczestnikach wyjazdu.

**       Organizator zastrzega sobie niewielkie zmiany w programie ze względu na nieprzewidziane okoliczności.

**  *** Informacje szczegółowe i zapisy:

Ks. Piotr Ciąciotel:  +48 600 – 05 - 1976, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Strona internetowa parafii św. Katarzyny w Koluszkach – www.parafiakoluszki.pl  

 ü BEZ TEGO ANI RUSZ:

 

 Wpłata za pielgrzymkę:  koszt pielgrzymki: 290 zł.  zaliczka w dniu zapisu: 90 zł.

 dzieo przelania całej sumy -  do 15 maja 2018r.

 wpłata osobiście, a najlepiej na konto:

Nr konta Piotr Ciącio  - 49 1140 2004 0000 3102 7553 9281

 

z dopiskiem wpłata/ zaliczka na pielgrzymkę do PŁOCKA   

+ imię i nazwisko pielgrzyma

SERDECZNIE ZAPRASZAMY 

DO WSPÓLNEGO PIELGRZYMOWANIA !!!