Parafia św. Katarzyny w Koluszkach zaprasza na

pielgrzymkę:

Śladem miejsc świętych BUDAPESZTU i BRNA

TERMIN: 27 kwietnia - 1 maja 2018r.

Cena: 940 zł.

1 dzień: (piątek) KOLUSZKI – ŁÓDŹ – BUDAPESZT

Wyjazd o godz. 22. 00. Nocny przejazd do Budapesztu.

2 dzień: (sobota) BUDAPESZT

Przejazd do centrum Budapesztu około 10.00.

Śniadanie w restauracji w Budapeszcie w hotelu. BUDAPESZT - Zwiedzanie: Wzgórze Zamkowe m.in.: Baszta Rybacka, neogotycki Kościół Macieja, Brama Wiedeńska, Zamek Królewski + uroczysta zmiana wart przed Pałacem Prezydenckim o g.12.00. MSZA ŚWIĘTA Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Odpoczynek.

Obiadokolacja. Wieczorny spacer po mieście.

3 dzień: (niedziela) BUDAPESZT

Śniadanie. BUDAPESZT – Zwiedzanie: PLAC MILENIJNY - PLAC BOHATERÓW, zwieńczenie alei Andrassyego, ZAMEK VAJDAHUNYAD, spacer po Lasku Miejskim; KOSSUTH TER (plac Lajosa Kossuth), Neogotycki Parlament - symbol Budapesztu, jeden z największych budynków parlamentarnych na świecie; neorenesansowa BAZYLIKA ŚW. STEFANA - jeden z największych budynków w Budapeszcie. MSZA ŚWIĘTA; ACI UTCA - najsłynniejsza ulica Budapesztu, przy której mają swoje siedziby eleganckie sklepy, galerie sztuki, księgarnie i restauracje. Obiadokolacja.

4 dzień: (poniedziałek) BUDAPESZT

Śniadanie. BUDAPESZT – Przejazd na Zakole Dunaju. Zwiedzanie: ESZTERGOM: Bazylika św Wojciecha (zwiedzanie wnętrz), Zamek Árpádów, Synagoga (Esztergomi zsinagóga), barokowy kościół parafialny Wodnego Miasta, liczne XVIII wieczne kamienice mieszczańskie, WZGÓRZE ŚW. TOMASZA oraz otwarty w 2001 roku łączący brzegi Dunaju graniczny Most Marii Walerii. MSZA ŚWIĘTA. VISEGRAD: ruiny zamku królewskiego, cytadela (zwiedzanie ruin), panorama doliny Dunaju z pobliskich wzgórz; SZENTENDRE: urokliwe barokowe miasteczko artystów, z wąskimi, krętymi uliczkami i najbardziej znanym w Europie MUZEUM MARCEPANA. Obiadokolacja.

5 dzień: (wtorek) BUDAPESZT – BRNO – ŁÓDŹ – KOLUSZKI

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BRNA. Zwiedzanie (około 2h): zabytkowa starówka, pełna renesansowych i barokowych kamienic, Stary Ratusz, Brnenski Smok, Brnenskie Koło, gotycka katedra sw. Piotra i Pawla. Twierdza Špilberk z konca XVII wieku (z zewnątrz). MSZA ŚWIĘTA. Obiad. Przejazd do Polski. Powrót do Polski w godzinach nocnych.

 

* Cena obejmuje:

przejazd komfortowym autokarem; 3 noclegi w hotelu*** w Budapeszcie – NOVUM HOTEL GOLDEN PARK BUDAPEST; 4 śniadania; 3 obiadokolacje; ubezpieczenie NNW i KL; opieka pilota; REJS PO DUNAJU/ około 1h; BILETY WSTĘPU: Bazylika św Wojciecha w Esztergom, Cytadela w Wyszehradzie, Muzeum Marcepana w Szentendre; zestaw słuchawkowy na cały czas zwiedzania; obiad po stronie polskiej w drodze powrotnej

Koszt przy 45-u uczestnikach wyjazdu.

UWAGA!!! Cena obejmuje bilety do WSZYSTKICH wymienionych w programie miejsc !!!

 

** Organizator zastrzega sobie niewielkie zmiany w programie ze względu na nieprzewidziane okoliczności.

 

*** Informacje szczegółowe i zapisy: Ks. Piotr Ciącio: tel: +48 600 – 05 - 1976, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

lub na stronie internetowej parafii św. Katarzyny w Koluszkach: www.parafiakoluszki.pl

 

 BEZ TEGO ANI RUSZ:

 

Wpłata za pielgrzymkę:

koszt pielgrzymki: 940 zł.

zaliczka w dniu zapisu: 140zł.

dzień przelania całej sumy - do 31 marca 2018r.

wpłata osobiście, a najlepiej na konto:

Nr konta Piotr Ciącio - 49 1140 2004 0000 3102 7553 9281

 

z dopiskiem wpłata/ zaliczka na pielgrzymkę do BUDAPESZTU + imię i nazwisko pielgrzyma

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO PIELGRZYMOWANIA !!!

 

UWAGI:

Na Węgrzech obowiązującą walutą jest FORINT WĘGIERSKI. Zaleca się wymianę waluty przed wyjazdem. Prosimy pamiętać o konieczności posiadania dokumentu uprawniającego do przekraczania granicy państwowej: dowodu osobistego lub paszportu.