1. Jutro ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe. Modlitwę różańcową odmawiajmy jednak i w kolejne dni roku. Niech ona towarzyszy naszej codzienności. Do tego zachęca nas w pięknych słowach Sługa Boży kard. August Hlond: „Nie tylko w miesiącu październiku odmawiajmy różaniec, ale ten pobożny zwyczaj przenieśmy na wszystkie miesiące roku. Niech ta modlitwa rozbrzmiewa w kościołach, kaplicach, w domach rodzinnych i warsztatach pracy”. Już w przyszłą niedzielę zapraszam koła różańcowe na spotkanie o godz. 16.00, wszystkich zaś na modlitwę różańcową o 16.30.

2. . We wtorek, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie. Pamiętajmy, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Będziemy sprawować Eucharystię o godz. 8.00 i 9.30. O godz. 12.00 na cmentarzu Msza św. w kaplicy, a po niej procesja z wypominkami jednorazowymi.

3. W środę, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. W naszym kościele Msze Święte o 8.00 i 17.00 z wypominkami jednorazowymi, oraz o 18.00.

W tym tygodniu 1 czwartek miesiąca. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta, od 18*00 do 20*00.
W 1 piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 8*00 i 17*30. Od rana odwiedziny chorych, spowiedź od 16*30.
W 1 sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 8*00.
Można ciągle zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za naszych zmarłych.
8. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.

9. 1 listopada na cmentarzach naszej archidiecezji będzie miała miejsce zbiórka ofiar na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

10. Ogłoszenie Urzędu Miejskiego o Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej w Koluszkach:

Program: 4.11 g. 11.00 Program słowno-muzyczny „966-Chrzest Polski” - MOK Koluszki,

5.11 g. 19.00 Koncert Antoniny Krzysztoń - Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP,

7.11 g. 18.00 Spotkanie „Ksiądz też człowiek” z ks. Michałem Misiakiem Miej. Bibl. Publ.

8.11 g. 18.00 Koncert „Jedno Ciało” Leny i Macieja Duraków - MOK Koluszki

14.11 g. 17.00 darmowa projekcja filmu religijnego - Kino Odeon

20.11 g. 18.00 Przedstawienie „CHRZEST 966. ŹRÓDŁO. Muzyczna Opowieść o najważniejszych wydarzeniach naszego Narodu” Polskiego Teatru Historii - Nasza Parafia.

11. Ksiądz Dziekan zaprasza w przyszłą niedzielę o godz. 18 do parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na Mszę Dziękczynną za 1050-lecie Chrztu Polski, Jubileuszowy Rok Miłosierdzia i Światowe Dni Młodzieży w naszym regionie pod przewodnictwem Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Łódzkiego.

12. W przyszłą niedzielę, pierwszą w miesiącu, taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać.