1.  Zapowiedzi.

2. Dzisiaj, już po raz 16., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. Chcemy dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

3. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy. Wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w różańcu. który odprawiamy każdego dnia po Mszy o godz. 17.30.

4.  Od tego tygodnia spotkania Koła Biblijnego będą we wtorki po Mszy Świętej.                                                                                                                5.  W czwartek, w 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 17.30. Po Mszy Świętej procesja różańcowa wokół świątyni.

6. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o nauczycielach naszych dzieci, gimnazjalistów i młodzieży W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego.

7.  Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za naszych bliskich zmarłych.

8.  W sobotę roznosić będziemy opłatki. Jeden ksiądz wioski: Krzanowice , Lisowice, Erazmów i Jeziorko; Jeżeli starczy czasu, to także ulice Brzechwy, Zielona, Krańcowa i przyległe. Drugi kapłan ulice między Brzezińską i Polną począwszy od Próchnika, Dąbrowskiego, Kochanowskiego, Jagiellońskiej, Sienkiewicza itd., ile uda nam się obejść między 9.00 i 16.30. Ofiary, które zwyczajowo przy tym są składane, przeznaczamy na dalsze inwestycje w kościele, a przewidujemy, że doprowadzenie do odbioru technicznego kosztować nas będzie około 60 tysięcy złotych. Z góry za nie wszystkie, a także za dzisiejszą tacę gospodarczą, serdecznie dziękujemy. Zapraszamy także parafian do włączenia się w rozprowadzanie opłatków. Dzięki temu szybciej dotrą one do naszych rodzin.

9.  Pragnę już teraz poinformować, że odpust św. Katarzyny od tego roku będzie miał miejsce w sam dzień wspomnienia, 25 listopada i nie będzie przenoszony na niedziele. Suma odpustowa będzie o godz. 18.00.

·        11 X – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci” bądź „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański II; patron nuncjuszy apostolskich;

·        13 X – bł. Honorat Koźmiński, kapłan, zakonnik ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów, założyciel zgromadzeń „bezhabitowych”, „męczennik konfesjonału”;

·        15 X – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, reformatorka karmelitańskiej rodziny zakonnej, ogłoszona przez bł. Pawła VI Doktorem Kościoła i nazwana przez niego „doktorem mistycznym”.