1..  Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na wspomożenie ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

3. Rozpoczynamy także dzisiaj kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców oraz VI Tydzień Wychowania. Pamiętając, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i że wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o młode pokolenie. W środę ta intencja będzie towarzyszyć nam w czasie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. We wrześniu kancelaria parafialna czynna będzie jeszcze o godz. 18.15.

5. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

6. Od października chcemy rozpocząć w naszej parafii katechezę dla dorosłych. Jeszcze w czasie kolędy parafianie zaproponowali, by miała ona postać podobną do Dialogów w Katedrze Abpa Marka Jędraszewskiego. Zapraszam więc do zgłaszania tematów pierwszych spotkań, tak, by katecheza ta była odpowiedzią na Wasze potrzeby duchowe. Można to uczynić osobiście, przez parafialne konto mailowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź przez dodanie pytania do tacy. Na pierwszą katechezę zapraszam w pierwszy piątek października po nabożeństwie różańcowym. Ustalimy wtedy jaki termin najlepiej będzie odpowiadał zainteresowanym parafianom.

7.  W przyszłą niedzielę słowo Boże głosić nam będzie pracujący na Ukrainie ks. Stefan Majewski, będzie także zbierał ofiary na budowę nowego kościoła w swej parafii, która ma powierzchnię niemal połowy naszego województwa.

8.  Także w przyszłą niedzielę o 16.30 spotkanie gimnazjalistów wszystkich klas, którzy pragną u nas przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

9.  Zapowiedzi.