1.  Zapowiedzi.

2. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

3. W środę, w ostatni dzień sierpnia, po wieczornej Eucharystii zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku. Szczególną intencją tej Mszy będzie modlitwa za śp. Annę Wieczorkiewicz. Jest to intencja pogrzebowa od nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1.

5. To także pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy wieczorem na nabożeństwo eucharystyczne. Poza modlitwą o nowe i święte powołania będziemy prosić za wszystkich, którzy rozpoczęli rok pracy i formacji oraz w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta, do godz. 20.00.

6.  Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednani z Bogiem i braćmi. Okazją do tego niech stanie się spowiedź w pierwszy piątek miesiąca rano od godz. 7.30 i po południu od godz. 16.30. Po rannej Mszy odwiedzimy chorych z Komunią świętą. W pierwszą sobotę po Eucharystii o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny.

7.  Kancelaria parafialna czynna jest o godz. 18.15.

8. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

9. .  Przypominając o tacy gospodarczej w przyszłą niedzielę, ks. proboszcz informuje, że w kończącym się miesiącu dokonano naprawy rynien i części dachu na kościele. Przegląd i naprawa najwyższych partii dachu mają być przeprowadzone we wrześniu.

·        28 VIII – św. Augustyn, Doktor i Ojciec Kościoła, początkowo prowadził rozpustne życie, ale nawrócił się pod wpływem wytrwałej modlitwy swej matki, św. Moniki;

·        29 VIII – św. Jan Chrzciciel; ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie;

·        1 IX – bł. Bronisława, gorliwa norbertanka spokrewniona ze św. Jackiem i bł. Czesławem;

·        3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i Doktor Kościoła, o którym św. Izydor napisał: „Biskup rzymskiej stolicy, pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory, jaśniejący wielkim światłem Ducha Świętego”.