1 . Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej – procesja wokół kościoła połączona z nabożeństwem majowym, a od środy z nabożeństwem czerwcowym. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie ziół i kwiatów.
2.  Zapowiedzi.

3.  Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na kolonie letnie Caritas.

4. Serdecznie zapraszamy w czerwcu na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane podobnie jak nabożeństwa majowe.

5. We wtorek, w ostatni dzień maja, obchodzimy święto Nawiedzenia NMP.

6. W środę o godz. 17.30 Msza święta w intencji  ks. Marka w 16 rocznicę jego święceń kapłańskich. 1 czerwca przypada też Międzynarodowy Dzień Dziecka. Otoczmy w tym dniu naszą modlitwą wszystkie dzieci.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas zakończenia oktawy Bożego Ciała w sposób szczególny będziemy modlić się o święte powołania do służby Bożej.

8. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji na Mszach Świętych o godz. 8.00, 17.00 i 17.30. Od rana odwiedziny chorych. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. W sobotę, w którą przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, po Mszy Świętej o godz. 8.00 odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu młodzież z ks. Markiem wyjeżdża na Lednicę. Wyjazd z przed kościoła o godz. 5.00. Przypominamy po raz kolejny, że w związku z tym wyjazdem niemożliwa jest koncelebra Mszy jubileuszowej państwa Rudnickich. Prosimy o uzgodnienie innego terminu tej Mszy.

10. Po raz kolejny informujemy, że w wakacje, podobnie jak w sąsiedniej parafii, nie będzie Mszy południowej. Osoby, które wcześniej zamówiły intencje mszalne o godz. 12.15, prosimy do zakrystii, by uzgodnić inną godzinę ich Mszy.

11.   Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.