1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc naznaczony modlitwą razem z Maryją, Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo po Mszy Św. o 17.00 i każdego dnia w tygodniu po Mszy Św. o 17.30.

2. Podczas dzisiejszej modlitwy maryjnej będziemy modlić się w intencji ludzi pracy. 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. W modlitwie będziemy prosić dobrego Boga, aby podejmowany przez ludzi pracy trud przynosił im osobistą satysfakcję i zapewniał godziwe środki do życia. Będziemy modlić się też za tych, którzy poszukują pracy, by spotykali życzliwych ludzi gotowych pospieszyć im z pomocą.

3. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas Eucharystii o godz. 12.15 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny, po czym nastąpi przemarsz pod pomnik Orła Białego. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.

4. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje – tradycyjne Dni Krzyżowe przed Wniebowstąpieniem Pańskim, które wypada w czwartek, choć jego liturgiczny obchód przeniesiony został na następną niedzielę. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych.

5. W środę, z racji na przypadające w tym dniu wspomnienie Świętego Floriana pamiętajmy w modlitwie o strażakach i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie, po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00 . W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, po południu okazja do spowiedzi od godz. 16.30. W sobotę   o godz. 8.00 Msza o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.

7.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

8.  Zapowiedzi.