1. Jutrzejsze święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. Chociaż dopiero w przyszłym tygodniu przeżywać będziemy specjalne dni modlitw o dobre urodzaje, chciejmy w modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wysiłki rolników, aby przyniosły one obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Jest to także dzień imienin arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i biskupa Marka Marczaka. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

2. W piątek zachęcamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta patronki naszego kontynentu, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj, miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia w tygodniu po Mszy Św. o 17.30, a w niedziele po Mszy Św. o 17.00 będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej.

4.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

5. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia dziś zbiórka do puszki na pomoc humanitarną dla Ukrainy, o która prosi nas Ojciec Święty Franciszek.