1. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo gorzkich żali z ostatnią nauką pasyjną, wcześniej o 16.00 spotkanie Kół Różańcowych.

2.  W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę: 21, 22, 23 marca o godz. 18.00 spotkania rekolekcyjne dla par żyjących w różnych związkach nie sakramentalnych. Rekolekcje te prowadził będzie ks. Jarosław Życki, proboszcz ze Świn.

3.  W Wielki Wtorek o godz. 19.00 z naszego kościoła wyruszy droga krzyżowa ulicami miasta, którą chcemy przeżyć jako naszą pielgrzymkę do Bramy Miłosierdzia w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. W Wielką Środę po Mszy Świętej o 17.30 spotkanie ministrantów przed Triduum Paschalnym.

5. 25 marca to dzień, w którym Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednak normy kalendarza liturgicznego stawiają na pierwszym miejscu dni Wielkiego Tygodnia i oktawy paschalnej, więc uroczystość tę obchodzić będziemy dopiero w poniedziałek po niedzieli Miłosierdzia Bożego, 4 kwietnia.

6. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji nazywanego „ciemnicą”. Adoracja potrwa do godz. 20.00.  Podczas procesji będziemy śpiewać hymn Sław języku tajemnicę, za którego odmówienie tego wieczoru można uzyskać odpust zupełny.

7. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W naszej parafii liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00 .Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać będzie przez całą noc i przez Wielką Sobotę, aż do godz.  14.00. Podczas adoracji odśpiewamy trzy części gorzkich żali i rozpoczniemy nowennę przed niedzielą Miłosierdzia. Zapraszamy do prowadzenia modlitwy adoracyjnej wszystkie grupy i stowarzyszenia parafialne według ustalonego porządku. Przypominamy też, że w Wielki Piątek wierni między 18 a 60 rokiem życia, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze niech pamiętają tego dnia o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Przy wyjściu ze świątyni można zaopatrzyć się w obrazki Jezu, ufam Tobie z tekstem modlitwy.

8. Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. Od godz. 8.00 do godz. 14.00, a dla spóźnialskich dodatkowo o 15.00 będzie odbywać się błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.

W domach święcenie od 9.00, adresy tych miejsc prosimy zostawić w zakrystii.

9. Wieczorem w sobotę o godz. 22.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia, Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział
w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna i procesja rezurekcyjna, podczas której biciem dzwonów i radosnym śpiewem obwieścimy wszystkim mieszkańcom naszej parafii, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa wśród nas. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec i naczynia na wodę święconą.

10. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.

11.  Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: ul Zagajnikowa – 400 zł.,  ul. Krańcowa i przyległe – 620 zł., ul. Polna, Miodowa, Łąkowa, Lotnicza – 415, ul. Natolińska – 520 , ul. Łódzka – 220, ul. Zachodnia i przyległe – 527,

12.  W sobotę w oktawie Wielkiej Nocy, 2 kwietnia {uwaga – zmiana terminu} na Mszy o 17.30 chcemy zainaugurować w naszej parafii Msze z modlitwą o uzdrowienie. Małżeństwa Domowego Kościoła będą animować modlitwę o uzdrowienie wzajemnych relacji w Waszych małżeństwach.

13. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy” i papieskiego miesięcznika „Osservatore Romano”.