1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.
2. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim przez udział w kolejnych dniach rekolekcji, a w Wielkim Tygodniu  przez udział w nabożeństwach męki i Zmartwychwstania Pana.

3. Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o  modlitewne wsparcie. Uczyńmy zatem zadość tej prośbie i powierzajmy opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego namiestnika: Pod Twoją obronę…, Matko Kościoła, módl się za nami!

4. Przypominamy, że spotkania rekolekcyjne od poniedziałku do środy według nast. porządku

9*00  Msza z nauką ogólną

10*30  Msza dla dzieci

12*00  Msza dla młodzieży

18*00  Msza z nauką ogólną

W środę Sakrament Pokuty od 8.30 oraz od 17.30.

Ofiary składane na tacę w środę, przeznaczamy dla ks. rekolekcjonisty, jako wyraz naszej wdzięczności za głoszone nauki.

5. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, natomiast w piątek na nabożeństwa drogi krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych po Mszy o godz. 17.30.

6. Młodzież KSM rozprowadza wielkanocne palemki. Ofiary przeznaczają na ochronkę dla dzieci prowadzoną w Łodzi przez siostry Nazaretanki. Dziękujemy również za włączenie się w jałmużnę postną. Prosimy o przekazanie skarbonek z jałmużną w Niedzielę Miłosierdzia. Chcemy ją symbolicznie przynieść w procesji z darami podczas każdej Mszy Świętej.

7. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Msze Święte w tym dniu o godz. 8.00,  17.00  i 17.30. Na Mszę Świętą o godz. 8.00 zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich patron, Święty Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa.

8. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień Męki Pana.  Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Mszą Świętą ze szczególnym udziałem dzieci pragniemy zorganizować procesję wokół świątyni - Marsz dla Jezusa. Przygotujmy zatem palmy i transparenty mówiące o naszej wierze i przynależności do Chrystusa. Zorganizujemy również w tym czasie konkurs tak na największą i najpiękniejszą palmę, jak i na najpiękniejszy transparent. Natomiast młodzież zaproszona jest przez ks. arcybiskupa na doroczny Marsz dla Jezusa ulicami Łodzi. Początek na Placu Wolności o 13.30, a o godz. 15.00 Msza św. w Archikatedrze Łódzkiej.

9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego:  ul. Graniczna i przyległe – 620,  ul. Wierzbowa – 160,  ul. Piotrkowska – 731,  ul. Kwiatowa – 20,  ul. Jagiellońska – 380,  ul. Kopernika – 150,  ul. Słowackiego i przyległe - 500,  Przanowice – 270,

10. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 3 kwietnia, ks. Marek rozpocznie katechezę przedmałżeńską dla narzeczonych i wszystkich przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa o godz. 16.00 .

11. W piątek po drodze krzyżowej ks. proboszcz zaprasza na krótkie spotkanie na plebanię ministrantów i scholanki z rodzicami, następnie ks. Marek z ministrantami przeprowadzi przygotowanie do liturgii Wielkiego Tygodnia.

12.  Wczoraj ks. arcybiskup ustanowił dla naszej parafii trzech nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Są to panowie Jacek Arndt, Adam Orzechowski i Tomasz Szkopiński. Od wczoraj służą pomocą kapłanom w rozdawaniu Komunii św. Bardzo proszę otoczyć ich swoją życzliwością i modlitwą.