1.  Dzisiejsza taca to taca gospodarcza, serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary. Jest to okazja, by poinformować Was o obecnie prowadzonych pracach. Ukończono kładzenie płytek granitowych na chórze i schodach. Kosztowało to nas 26000 zł. Parafianie wybrali wzór drewnianej barierki. Czekamy teraz na projekty i kosztorysy od kilku stolarzy. Położony został kabel energetyczny do nowego przyłącza prądu i znów czekamy, kiedy rejon energetyczny tego przyłącza dokona. Z łazienki kościoła wyprowadzono rurę kanalizacyjną i doprowadzono ją do ogrodzenia. W ten sposób łazienka odcięta została od szamba i póki nie zostanie przyłączona do kanalizacji miejskiej, nie będziemy mogli z niej korzystać, za co bardzo przepraszam. Jak długo to będzie trwało, nie od nas znów zależy. Pani architekt sporządza plan zastępczy kościoła, najważniejszy dokument niezbędny do odbioru technicznego budynku kościoła, na co ma czas do końca lipca.

2.  Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego:  ulica Armii Krajowej  -  374 zł, ulica Gwardii Ludowej  -  376 zł, ulica Hanki Sawickiej  -  212 zł, ulica Powstańców Wielkopolskich  -  295 zł, ulica Zubrzyckiego  -  140 zł, ulica Zwycięstwa  -  135 zł, ulice Hubala i ZHP  -  100 zł, ulice Brzezińska i Kochanowskiego  -  940 zł, ulice Krasickiego i Jaśminowa  -  415 zł.

3.  Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w gorzkich żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 17.00 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz w drodze krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych po Mszy o godz. 17.30

4. W czwartek o godz 17.30 spotkanie młodzieży klas III gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania

5.  W piątek po drodze krzyżowej zapraszam na spotkanie przedstawicieli wszystkich grup parafialnych w celu ustalenia porządku i rozważań drogi krzyżowej ulicami miasta, którą odbędziemy w tym Roku Miłosierdzia 22 marca w Wielki Wtorek jako naszą pielgrzymkę do Bramy Miłosierdzia i przygotowanie do przeżycia Triduum Paschalnego.

6. W sobotę o 15.00 spotkanie scholi parafialnej

7. w sobotę o 17.30 spotkanie ministrantów

8.  Przygotowaniem będą też rekolekcje wielkopostne, które rozpoczynamy w przyszłą niedzielę. Prowadził je będzie ks. Sławomir Chmielecki, chrystusowiec. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty. Program w gablocie i na stronie internetowej parafii.

9. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św KSM będzie rozprowadzał palemki a pieniądze w ten sposób pozyskane zostaną przekazane na dom dziecka prowadzony przez siostry Nazaretanki

10.  W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek nabożeństwa Triduum Paschalnego o godz. 18.00. Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego w roku jubileuszu 1050lecia Chrztu Polski będzie centralnym momentem tych obchodów w parafiach. Rozpocznie się ona o godz. 22.00, a zakończy uroczystą procesją rezurekcyjną po północy. Dlatego w dzień Zmartwychwstania nie będzie rezurekcji o 6.00. Porządek Mszy św. niedzielny. Nocna adoracja Pana Jezusa w grobie rozpocznie się w Wielki Piątek po Nabożeństwie Męki Pańskiej.

11.  W czwartek w oktawie Wielkiej Nocy na Mszy o 17.30 chcemy zainaugurować w naszej parafii Msze z modlitwą o uzdrowienie. Małżeństwa Domowego Kościoła będą animować modlitwę o uzdrowienie wzajemnych relacji w Waszych małżeństwach.

12.  Narodowa Pielgrzymka do Rzymu odbędzie się od 19 do 25 października. Koszt 750 zł oraz 220 euro. Z powodów o których była mowa tydzień temu, zapisy do przyszłej niedzieli (dane do ubezpieczenia i zaliczka 500 zł). Jednoczymy się w ramach dekanatu z parafią w Łaznowie. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie przed kościołem.

13.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy".