1.  Nabożeństwa okresu Wielkiego Postu pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o godz. 17.00 na gorzkie żale z nauką pasyjną, w piątek zaś na drogę krzyżową:

·        dzieci na godz. 16.30

·        młodzież i dorosłych po Mszy o godz. 17.30

2. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Kapłani codziennie służą posługą w konfesjonale.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek zapraszamy na wieczorne nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania, po czym adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzina Święta, do godz. 20.00. W piątek od rana odwiedziny chorych. Okazja do spowiedzi świętej o 7.40 oraz o 16.00. Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa godz..8.00 i po niej nabożeństwo pierwszo-piątkowe. W sobotę o godz. 8.00 Msza o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.

4.  We wtorek po Mszy o 17.30 zapraszam liderów grup parafialnych na krótkie spotkanie – konsultacje na temat koncepcji barierki na chórze.

5.  W dniach 20-23 października planowana jest przez biskupów Narodowa Pielgrzymka do Rzymu z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. Wspólnymi punktami pielgrzymki są Msze św. w bazylikach rzymskich, audiencja z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz Modlitwa Anioł Pański. Inne punkty pielgrzymki organizowane będą indywidualnie. Pragniemy zorientować się, czy byliby chętni na tę pielgrzymkę i w jakiej ilości. Czy moglibyśmy jechać sami z parafii, czy w ramach dekanatu. Czas trwania i koszty znane będą, gdy znana będzie ilość pielgrzymów. Ważna jest szybka decyzja, gdyż ilość wejściówek na audiencję u Ojca Świętego jest limitowana.

6.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

7. Kancelaria parafialna czynna od pon do pt od 16.00 do 17.00