1.  Zapowiedzi przedślubne.

2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty. Na stoliku pod chórem wyłożone są skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 17.00 na pierwsze gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na drogę krzyżową:

·        dzieci na godz. 16.30

·        młodzież i dorosłych po Mszy o 17.30.

4. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. W tym tygodniu możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej codziennie o godz. 16.45. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie zmartwychwstałego Pana.

5. Dziś przypadają też tzw. walentynki – Dzień Zakochanych. Pomyślmy o dobrym słowie, życzliwym geście wobec naszych bliskich – rodziców, dziadków, dzieci i wnucząt. Narzeczonym przygotowującym się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przypominamy, że w naszej parafii katecheza dla nich rozpocznie się po Wielkanocy.

6. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 13 marca. Prowadził je będzie ks. Sławomir Chmielecki, chrystusowiec, długoletni misjonarz w Kazachstanie. W ramach rekolekcji parafialnych odbędą się też rekolekcje szkolne dla dzieci, gimnazjalistów i młodzieży.

7. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – ministranci będą stać ze skarbonką. Natomiast dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej archidiecezji.

8.  W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku o godz. 18.15.

9. Na prośbę naszych parafian przypominamy, że w poniedziałek 15.02 o godz. 17.00 w szkole podstawowej nr 1 przy ul. Zadajnikowej odbędzie się spotkanie mieszkańców z panem burmistrzem i przedstawicielami firmy Super Drob na temat  planów budowy ubojni drobiu przy ul. Nasiennej.

10. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

11. Ogłoszenia Kurii Biskupiej.