1.Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Pragniemy Wam wszystkim podziękować za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania i rozmowy. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary, które przeznaczymy na wydatki związane z odbiorem technicznym kościoła i na założenie ogrzewania w świątyni. Prosimy o zgłoszenie się osób, których nie zastaliśmy w domach, i zachęcamy do tego tych, którzy życzą sobie odwiedzin kapłana.

2.  W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i o 17.30. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać. W tym dniu już po raz 20 obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu. Składane w to święto do puszki ofiary są przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej diecezji [klasztory sióstr bernardynek w Brzezinach i sióstr karmelitanek w Łodzi]. Ponieważ jednak nie wszyscy będziemy mogli być w tym dniu na Mszy św., to zbiórkę ofiar na ten cel przeprowadzamy dzisiaj.

3. W środę, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, wieczorną Mszę Świętą o godz. 17.30 odprawimy o tym Świętym. Na zakończenie pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana Jezusa, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać. Po Mszy o godz. 17.30 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta, do godz. 20.00.

W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 odwiedzimy z Komunią Świętą starszych i chorych parafian. Po południu od godz. 16.30 okazja do spowiedzi świętej. Po Mszach o 8.00 i 17.30 w duchu wynagrodzenia za grzechy całego świata odmówimy litanię ku czci Bożego Serca.   W sobotę zapraszamy natomiast po Eucharystii o godz. 8.00 na Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

5.  W czwartek po Mszy o 17.30 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

6.  W tym tygodniu okazja do sakramentu pokuty o godz.. 16.45, natomiast kancelaria parafialna czynna będzie o godz. 18.15.

7. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.