1. Zapowiedzi.
  2. Jutro rozpoczynamy miesiąc naszej  modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia w tygodniu po Mszy Św. o 17.30, a w niedziele o 16.30  będziemy odprawiać nabożeństwa majowe. To pierwsze nabożeństwo zakończymy procesją eucharystyczną wokół świątyni.
  3. W środę 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas Eucharystii o godz. 12.15 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej Ojczyzny z udziałem honorowego oddziału Wojska Polskiego, władz samorządowych i pocztów sztandarowych. Po Mszy dalszy ciąg obchodów patriotycznych. Wcześniej Msza o 11.00 za dzieci, za które modlą się rodzice w Różach Różańcowych rodziców za dzieci. Nabożeństwo majowe o 16.30.

       4 W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po nabożeństwie majowym adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00 . W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, okazja do spowiedzi od godz. 7.40 i 16.30.  Nabożeństwo wynagradzające po Mszy o 8.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy o 8.00.

  1. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 1  V   – św. Józef jako patron ludzkiej pracy;
  • 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii, wybitny nauczyciel wiary i św. Zygmunt, król Burgundii i męczennik z roku 524;
  • 4 V – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków .
  • 5 V – św. Stanisław Kazimierczyk.
  • 6 V -   Apostołowie Filip i Jakub.