1. Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.
  2. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt: Marcie Lewandowskiej, Janinie Nowakowskiej,  Tomaszowi Szkopińskiemu,  Marianowi Łęgockiemu, Piotrowi Antkowiczowi, Hubertowi Brewińskiemu, Jakubowi Malesze, Adamowi Orzechowskiemu, Markowi Świderkowi, Andrzejowi Klimkiewiczowi, Karolowi i Zbigniewowi Smyczkom i Jakubowi Bali  za przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy, Beacie Przybylskiej za ułożenie kwiatów, jeszcze raz wszystkim za ofiary na kwiaty [w ostatnim tygodniu z ulic: Staszica – 390, Żwirki – 155, Harcerskiej – 80, Teatralnej – 250 i Prusa – 20, oraz indywidualne ofiary - 230 zł]. Ministrantom za przeprowadzenie liturgii Triduum Paschalnego, panu kościelnemu Franciszkowi, panu organiście Andrzejowi, scholi dziecięcej i scholi dorosłych pod wodzą Pauliny Kruś, państwu, którzy zawsze to czynią, za posprzątanie świątyni; państwu Olszyńskim za ciasta ofiarowane do poświęcenia na stół wielkanocny; wszystkim czuwającym za adorację przy Grobie Pańskim, wszystkim parafianom za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. [ Za udział w procesji asyście parafialnej, chórowi, kołom różańcowym i służbie liturgicznej.]  Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  3. Dziś i jutro Msze wg porządku niedzielnego. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o 16.30.
  4. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy, który w naszej Ojczyźnie przeżywamy jako dzień uroczysty. Po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Instytut Teologiczny w Łodzi.
  5. . W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Na Msze przynosimy skarbonki Jałmużny Wielkopostnej i składamy je na tacę.
  6. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury świątecznego numeru tygodnika „Niedziela” .

10.04.2023          Ogłoszenia  duszpasterskie  Poniedziałek   Wielkanocny

1. Zapowiedzi.
  2. Podczas paschalnej oktawy będziemy przeżywać nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego po Mszy o godz. 17.30 , zakończenie nowenny w sobotę po Mszy o godz. 8.00.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Na Msze przynosimy skarbonki Jałmużny Wielkopostnej i składamy je na tacę. O 16.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego, za odmówienie której możemy tego dnia zyskać łaskę odpustu zupełnego.
  4. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury świątecznego numeru tygodnika „Niedziela” .
  5.   Dziś po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Instytut Teologiczny w Łodzi