1.  Zapowiedzi.

2. Dziś o godz. 8.00 harcerze przynieśli do świątyni światło betlejemskie, które po wszystkich Mszach możemy zabrać do naszych domów.

3.  W poniedziałek po mszy wieczornej zapraszamy chętnych do ubrania choinek. Sam żłóbek ubierany będzie środę.

4. Roraty do czwartku o 6.45 W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy o 17.00. Staropolskim zwyczajem zachowajmy post. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu.   W tym roku nie będzie wspólnego kolędowania prowadzonego przez scholę. Natomiast ks. arcybiskup zarządził drugą Mszę w nocy, tak byśmy mogli zachować nakazane limity epidemiczne. Tak więc o 22.00 Wieczorna Msza Wigilijna i o 24.00 Msza Pasterska.                                                                                                                                                                                                                                    

5. W dzień Bożego Narodzenia Msze Święte według porządku niedzielnego. Podobnie w drugi dzień świąt, 26 grudnia. W święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, po każdej Mszy św. poświęcenie owsa.

6. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili na każdej Mszy św. przyrzeczenia małżeńskie i by przyjęli specjalne błogosławieństwo .

7. Panie z Parafialnego Koła Caritas rozprowadzają świece wigilijne, opłatki i siano na stół wigilijny.

8. Otrzymaliśmy od parafian pojemniki z dozownikiem na wodę święconą, z prośbą, by można było z niej korzystać przy wejściu do świątyni. Woda święcona stoi na stolikach obok pojemników z płynem odkażającym.

9.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”. 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         21  XII – św. Piotr Kanizjusz, jezuita, który swym apostolstwem uchronił południowe Niemcy przed herezją protestantyzmu.

·         24 XII -  św. Adam i św. Ewa, pierwsi rodzice.

·         26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.

·         27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.