1.  Dzisiejszą tacę przekazujemy dla naszej Kurii Archidiecezjalnej z racji Światowego Dnia Ubogich.

2.  W poniedziałek 16.11 rozpoczynamy nowennę modlitewną przed uroczystością odpustową Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki naszej parafii. Zapraszamy codziennie na Mszę o 17.30. Nowennę kończyć będziemy codziennie adoracją Najświętszego Sakramentu do 19.00. Uroczystość Św. Katarzyny obchodzimy w środę 25 listopada. Msze odpustowe o godz.  8.00 i 18.00.

3.  W niedzielę sumę o 12.15 odprawimy za kolejarzy naszego miasta przed świętem ich patronki, Św. Katarzyny.

4.  W przyszłym tygodniu mieliśmy przeżywać renowację Misji Miłosierdzia. Nie odbędą się ze względu na sytuację epidemiczną. Intencje mszalne, które zamówione były na 10.00, będą odprawione o 17.00, a zamówione na 16.00 i 18.00 odprawimy o 17.30.

5. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         16 XI – św. Małgorzata Szkocka i św. Gertruda.

·         17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka

·         19 XI – bł. Salomea, klaryska, siostra Bolesława Wstydliwego, która w bardzo heroiczny sposób oddała się na służbę Bożą.

·         20XI – św. Rafał Kalinowski [1835-1907], jeden z przywódców powstania styczniowego, po katordze syberyjskiej odnowiciel zakonu karmelitów w Polsce;

·         22 XI – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;