08.11.2020          Ogłoszenia duszpasterskie 32 Niedziela Zwykła

 

1.  Dziś zbiórka ofiar do skarbonki z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

2.  Można jeszcze zamawiać wypominki za naszych zmarłych.

3. W środę, 11 listopada, przypada rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, święto narodowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę na Mszach o godz. 8.00 i 17.00.                                              

4.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

 

 

  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         10 XI – św. Leon Wielki, papież i Doktor Kościoła,

·         11 XI – św. Marcin z Tours, początkowo żołnierz, a potem biskup – dobry pasterz dla swojego ludu, który śmierci się nie lękał i przed życiem się nie wzbraniał;

·         12 XI – św. Jozafat, biskup i męczennik, który przelał krew za jedność Kościoła; gorliwie pracował dla jedności, charakteryzując przy tym się wielką łagodnością, co dało mu przydomek „duszochwat”.

·         13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.

·         15  XI – św. Albert Wielki.