KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ

1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w Archikatedrze Łódzkiej w sobotę 31 października o godz. 19.00. W tym roku odbędzie się ona pod hasłem The HolyŁódź. Będziemy chcieli odkryć świętych naszej Łódzkiej Archidiecezji, których w 100-letniej historii nie brakowało. Z racji na obostrzenia sanitarne wejście do katedry będzie możliwe po wcześniejszym zapisaniu się przez Facebook na profilu „Łódź Piotrowa”. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej oraz Maskacjusz TV.

do informacji Księży

2. Duszpasterstwo Służby Zdrowia informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną nie odbędzie się na Jasnej Górze, planowana w terminie od 3 do 5 listopada br., sesja szkoleniowo-formacyjna.

3. Planowana na 14 listopada 2020 r. jubileuszowa pielgrzymka do Warszawy z racji pandemicznych została odłożona na przyszły rok.

4. Wydział Duszpasterstwa informuje o zmianie terminu rekolekcji dla księży wygłaszanych przez Ks. Abp. Grzegorza Rysia dla Prezbiterium Kościoła Łódzkiego. Odbędą się one w dniach 23-25 listopada br. o godz. 20.00 w Bazylice Archikatedralnej.

5. Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Ołtarza informuje, że w roku 2020/2021 Kurs Lektorski i Ceremoniarski odbędzie się w dniach 8-13 lutego 2021 roku. Postanowiliśmy w tym roku zmienić jego formę na kurs wyjazdowy dla całej diecezji. Miejscem kursu będzie Diecezjalny Ośrodek CARITAS w Drzewocinach. Zapisy kierujemy do ks. Maksymiliana Pyzika pod numer telefonu: 576-980-625 do dnia 20 listopada 2020 roku. Koszt całościowy kursu (noclegi, wyżywienie, materiały liturgiczne, dojazd) to 300 zł. Liczba miejsc ograniczona. Rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami będzie miała miejsce 12 grudnia 2020 roku WDoMu – Duszpasterstwie Młodzieżowym, ul. Skorupki 13/1.