1. W sobotę kończymy nabożeństwa różańcowe. Modlitwę różańcową odmawiajmy jednak i w kolejne dni roku, tak jak prosi nas o to Matka Boża  w swoich objawieniach.                   

2. W niedzielę, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie. Przypominamy sobie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Zgodnie z decyzją ks. arcybiskupa w tym roku nie będzie Mszy i procesji wypominkowej na cmentarzu. Dlatego Msze odprawimy według porządku niedzielnego, a wypominkami jednorazowymi modlić się będziemy przed każdą Mszą Św.

3.  Można ciągle zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za naszych zmarłych.

4.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela” i „Osservatore Romano”.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·        26 X – bł. Celina Borzęcka;

·        28 X – święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz, wymieniani w „katalogu” Apostołów jako krewni Pana Jezusa; według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską