1. Dzisiaj obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. Chcemy dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Dzisiejsza taca natomiast  przeznaczona jest na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

2. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, którą odmawiamy każdego dnia po Mszy wieczornej, a w niedziele o 16.30.

3.  We wtorek po Mszy wieczornej ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.

4. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

5.  Przyjmujemy wypominki za naszych zmarłych, roczne i jednorazowe.

6.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

7.  Rodzice dzieci pierwszo komunijnych i rocznicowych złożyli jako dar ołtarza ofiary pieniężne w wysokości 1650 zł. Kupimy za nie podręczny zestaw nagłośnieniowy do wykorzystania na zewnątrz kościoła i na pielgrzymkach parafialnych. Składamy za nie serdeczne Bóg zapłać

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        12 X – św. Jan Beyzym, misjonarz na Madagaskarze;

·        13 X – bł. Honorat Koźmiński, kapłan, zakonnik ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów, założyciel zgromadzeń „bezhabitowych”, „męczennik konfesjonału”;

·        14  X – św. Kalikst I, papież i męczennik oraz św. Maria Małgorzata Alacoque, mistyczka, która otrzymała objawienia Serca Jezusowego;

·        15 X – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska;

·        16 X – św. Jadwiga Śląska;                      

·        17 X – św. Ignacy Antiocheński, sławny męczennik, drugi po św. Piotrze biskup Antiochii Syryjskiej, autor kilku listów, w których wyłożył naukę o Chrystusie, Kościele i życiu chrześcijańskim;

·        18 X – św. Łukasz, Ewangelista, uczeń i towarzysz św. Pawła Apostoła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, w których opisał życie pierwotnego Kościoła;