1. Zapowiedzi.

2.  Dziś zbiórka ofiar na sfinansowanie prac budowlanych i zakup wyposażenia Domu Opieki Caritas „Pomocna Dłoń” w Kaszewicach koło Bełchatowa.

3.  Dziś, 13 września kolejny dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na godz. 17.00. Po Mszy Świętej procesja różańcowa wokół świątyni.

4.  Jutro, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a we wtorek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną.

5.  W kolejną niedzielę o godz. 11.00 Msza komunijna dla klasy 4 c. Spotkania przygotowujące według ustalonego harmonogramu.

6.  Rocznica I Komunii 27 września o godz. 11.00 dla obu klas 5. Przygotowania prowadzi pan katecheta.

7.  17 września o godz. 18.15, w wiadoma rocznicę, w naszym kościele odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Lecha Makowieckiego i zespołu Zayazd. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich, także młodzież przed spotkaniem na plebanii. Że warto, możemy sobie sprawdzić w internecie.

8. Przypominamy, że sakrament bierzmowania zostanie udzielony młodzieży 26 października o godz. 18.30 przez bpa Ireneusza Pękalskiego. Spotkanie kandydatów w czwartek 17 września o godz. 19.00 w domu parafialnym. Zapraszamy kandydatów z klas 1 szk. średnich, oraz z klas 8, którzy przez poprzednie dwa lata uczciwie zaliczali kolejne etapy przygotowania, wszyscy z indeksami. Młodzi, którzy zaniedbali przygotowań, mogą rozpocząć je wraz z klasami 7. Dla nich początek trzyletnich spotkań w październiku. 

9. Tak się złożyło, że ostatnio kilku młodych zwróciło się z prośbą o zaświadczenie dla ojca chrzestnego. Brak bierzmowania i nie uczęszczanie na katechezę to podstawowe przeszkody do sprawowania tej funkcji dla ludzi młodych.

5. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        16 IX – święci męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary; złożyli swoje życie w ofierze podczas cesarskich prześladowań w połowie III w.

·        Św. Robert Bellarmin, bp i doktor Kościoła, św. Zygmunt Szczęsny Feliński, abp warszawski;

·        18 IX – św. Stanisław Kostka, jezuicki nowicjusz odznaczający się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu, które realizował nawet wbrew woli rodziców; patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny;

·        19 IX – św. January bp i męczennik;

·        20 IX – święci męczennicy z Korei; pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze;