1. Zapowiedzi.

2.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę Centrum Studiów im. Św. Jana Pawła w Łodzi.

3.  We czwartek, z racji 13 dnia miesiąca, zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 17.30.

4. W sobotę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, Święto Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych  pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.  Godz.. 11.00 będzie sprawowana Msza w intencji dzieci z Żywych Róż Różańcowych modlitwy rodziców za dzieci. Zapraszam rodziców z dziećmi.

5. Zachęcam jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

6. Pozdrawiam wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        10 VIII – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik, którego życie, świętość i męczeństwo były opiewane przez wielu Ojców Kościoła;

·        11 VIII – św. Klara, która zachęcona przykładem św. Franciszka z Asyżu poświęciła się całkowicie na służbę Bożą;  habit zakonny otrzymała z rąk Biedaczyny z Asyżu.

·        12 VIII – św. Joanna de Chantal, założycielka zakonu wizytek;

·        13 VIII – św. św. Poncjan i Hipolit, męczennicy z 235 r.

·        14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą; oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu;

·        16 VIII – św. Stefan, król węgierski i św. Roch;