ARCYBISKUP METROPOLITA ŁÓDZKI                                                                                                                                            Łódź, dnia 31 marca 2020 roku Abp–1.1-272/2020

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo wiernych w związku z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego, dla uniknięcia zgromadzeń wiernych powyżej 5 osób, na mocy reskryptu Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 22 stycznia 1997 roku, Prot. n. 102/97/L do odwołania zezwalam na kwadrynację w niedzielę i święta nakazane we wszystkich parafiach archidiecezji łódzkiej, ilekroć sytuacja będzie tego wymagać. Należy zachować pozostałe przepisy liturgiczne i prawne dotyczące stypendiów mszalnych (kan. 951 Kodeksu Prawa Kanonicznego).

Grzegorz Ryś Arcybiskup Metropolita Łódzki