1. Bardzo dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy na czele z Panem Burmistrzem Waldemarem Chałatem, który osobiście wyszedł z tą inicjatywą, za sfinansowanie w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej przedstawienia Polskiego Teatru Historii „ Santo Subito”, które rozpoczęło obchody jubileuszu naszej parafii
  2. Rozpoczęliśmy czas Adwentu przygotowujący nas do przeżycia tajemnicy Bożego. Narodzenia. Roraty – Msza o Maryi oczekującej na narodzenie swego Syna Zbawiciela Świata – w dni powszednie o godz 7.00.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 18.00 do 20.00.
  4. W I piątek miesiąca od rana odwiedziny chorych. Msza Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 17.30. Na tej Mszy spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.
  5. W sobotę o godz. 15.00 spotkanie mikołajkowe dla scholi, a o 17.30 dla ministrantów.
  6. Młodzież KSM naszej parafii przygotowuje siano na stół wigilijny. Rozprowadzać je będzie w niedziele 6 i 13 grudnia. Ofiary na paczkę świąteczną dla potrzebującej rodziny.
  7. Przy wyjściu z kościoła do wystawionego kosza będziemy mogli składać dary – produkty spożywcze na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin.
  8. Został wybrany system ogrzewania świątyni. Zdecydowaliśmy się na system elektryczny – promienniki długofalowe. Jest on korzystniejszy finansowo od systemów gazowych zarówno na etapie montażu, jak i eksploatacji. Niestety konieczne jest wykonanie nowego przyłącza prądu do kościoła, ponieważ do jego ogrzania potrzebujemy 40 kilowatów mocy, co znacznie przekracza możliwości obecnej instalacji. Jak nas poinformowano w energetyce, wykonanie tego przyłącza może potrwać kilka miesięcy. Oczekując na nie, chcemy wykonać wszystkie prace wewnątrz świątyni. Jako tymczasowe ogrzanie kościoła zaproponowano kilka dmuchaw na olej opałowy z tak zwanym podwójnym spalaniem minimalizującym wydzielanie spalin. Gdyby ktoś takowe posiadał, to zwracam się z serdeczną prośbą o ich wypożyczenie. Pragnę też poinformować, że rozpoczęły się prace przy wykończeniu chóru i schodów nań prowadzących. Dzieląc się tymi informacjami z góry pragnę podziękować za ofiary składane w przyszłym tygodniu na tacę gospodarczą.
  9. Rekolekcje adwentowe 20 - 22 grudnia prowadzić będą siostry zakonne ze Wspólnoty Błogosławieństw. Bardzo proszę o modlitwę w ich intencji. Program rekolekcji w zakładce Wydarzenia
  10. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”